Jump to content

Microsoft ma pomysł na poprawę chłodzenia podzespołów w Surface Book 3


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_050220201337_51034.jpg

Chłodzenie podzespołów to jedna z najważniejszych bolączek mobilnych sprzętów. Procesory i karty graficzne są coraz wydajniejsze, a gry i aplikacje wymagają od nich coraz więcej. Generowane ciepło musi być w możliwie najefektywniejszy sposób odprowadzane. Rozwiązania tej kwestii są zasadniczo dwa - albo obniżamy wydajność, albo zwiększamy ich gabaryty, by zmieścił się odpowiedni system chłodzenia. Najnowszy patent Microsoftu, który został właśnie opublikowany wskazuje, że gigant ma w tym kontekście ciekawy pomysł.

Chłodzenie Surface

Patent opisuje ruchome kanały wentylacyjne, którymi gorące powietrze jest odprowadzane poza obudowę. Ma na celu optymalizację przepływu, by w zależności od sytuacji zwiększyć wydajność układu chłodzenia jednocześnie minimalizując generowany przez niego hałas. Słowo optymalizacja jest tu kluczowe bo takie optymalne zarządzanie temperaturą może zapewnić wzrost wydajności systemu i wydłużenie żywotności urządzenia komputerowego.

Surface Book 3

Patent ten został złożony przez Microsoft w 2018 roku i pierwszym urządzeniem, które będzie wyposażone w nowatorski system chłodzenia, może być Surface Book 3. Jest to najwydajniejszy z mobilnych sprzętów Surface i tym przypadku chłodzenie jest sprawą kluczową. Na razie na temat trzeciej wersji Book nie wiemy prawie nic, a Microsoft nie potwierdził nawet, że nad takim urządzeniem pracuje. Surface Book 2 jest już nieco przestarzały i bardzo możliwe, że nową wersję poznamy już tej jesieni.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.