Jump to content

Microsoft oraz Dell stworzą alternatywę dla technologii 5G od Huawei


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_050220201215_234687.jpg

USA ma poważny problem. Konflikt z Chinami oraz ban nałożony na Huawei sprawił, że amerykanie stoją teraz przed poważnym dylematem w kwestii rozwoju technologii 5G. Skoro pojawiły się poważne podejrzenia o szpiegostwo, to Huawei nie może już świadczyć na terenie Stanów usług związanych z rozwojem infrastruktury 5G. Problem polega na tym, w tym kontekście jest on obecnie liderem i Chiny próbują na USA wywrzeć nacisk w tej sprawie. Rząd szuka więc alternatywy, która będzie najlepiej całkowicie... "Made in USA".

Plan opierałby się na wysiłkach amerykańskich firm telekomunikacyjnych i technologicznych w celu uzgodnienia wspólnych standardów inżynieryjnych, które pozwoliłyby twórcom oprogramowania 5G uruchamiać kod na maszynach pochodzących od prawie dowolnego producenta sprzętu. Zmniejszyłoby to, jeśli nie wyeliminowało, konieczność polegania na sprzęcie Huawei.

Żadną niespodzianką nie jest, że padło na dwóch amerykańskich gigantów branży technologicznej - czyli oczywiście Microsoft oraz Dell. Mają oni stworzyć odpowiednie alternatywy sprzętowe dla Huawei. Niestety ponieważ chińskie technologie 5G są rozwijane od dłuższego czasu, to wspomniany duet musi opracować własne rozwiązania, które jednocześnie nie naruszałyby licencji chińskiego giganta. To zajmie trochę czasu, ale może z drugiej strony zadziałać stymulująco na rynek i zaowocować powstaniem nowych ciekawych technologii.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.