Jump to content

Japoński sąd zainteresował się Microsoft Teams. Tym razem nie chodzi o pozew


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_050220200845_563199.jpg

Gdy jeden z gigantów technologicznych odwiedza którykolwiek sąd na świecie, to z reguły chodzi o pozew. Może on między innymi dotyczyć złamania patentu, ale również kwestii prywatności użytkowników. Potencjalnych powodów jest wiele, ale z reguły giganci stawiani są tu w roli pozwanego. Japoński sąd zainteresował się właśnie Microsoft Teams, ale tym razem wcale nie chodzi o pozew, a wręcz przeciwnie!

Japońskie sądy w dziewięciu lokalizacjach na terenie całej Japonii od lutego zaczynają wykorzystywać Microsoft Teams, by przyspieszyć postępowania dowodowe w prowadzonych przez nie sprawach. Jest to jeden z etapów cyfrowej transformacji przeprowadzanej właśnie przez japoński Sąd Najwyższy. Wcześniej uczestnicy spraw sądowych mieszkający w odległych lokalizacjach dołączali się do postępowania dowodowego za pośrednictwem rozmów telefonicznych lub wideokonferencji.

To jednak nie jest idealne rozwiązanie i w wielu przypadkach utrudniało sądowi, o ile nie całkowicie uniemożliwiało, zobaczenie mimik twarzy świadków, które jak wiadomo, mogą zdradzić dużo więcej niż same słowa. Wiele osób musiało z tego powodu podróżować do pobliskich sądów, aby uzyskać dostęp do możliwości wideokonferencji z powodu ograniczonej łączności w miejscu zamieszkania. Te problemy z czasem i kosztami bardzo często doprowadzały do ​​odroczenia procesu. Kwestią sporną w tym kontekście może być wykorzystanie komercyjnej usługi chmurowej, co może kłócić się z wieloma regulacjami prawnymi dotyczącymi obrotu oficjalną dokumentacją. Tomonari Sato z Microsoft Japan skomentował to w następujących słowach:

Ponieważ dane klientów są przechowywane w centrum danych Microsoft w Japonii, nawet domeny o ścisłym nadzorze, takie jak te należące do władz centralnych i lokalnych, agencji publicznych oraz placówek medycznych i edukacyjnych, mogą bezpiecznie korzystać z Teams.

Wykorzystanie Teams znacznie przyspieszy i usprawni postępowania sądowe, dając ich uczestnikom dostęp do wysokiej jakości transmisji wideo i audio oraz symultaniczny dostęp do dokumentacji ułatwiając omawianie kluczowych dla sprawy kwestii. Można sobie w tym miejscu zadać jedno pytanie - kiedy Teams zawita do polskich sądów? Obecne rewolucje, jakie mają miejsce w polskich sądownictwie, raczej nie sprzyjają wprowadzaniu nowych technologii. Nie jest to obecnie jego najważniejszy problem.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.