Jump to content

Microsoft otworzył źródła ciemnego motywu. Można go używać w aplikacjach na iOS


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_040220201907_185791.jpg

Ciemny motyw ogarnął w zeszłym roku cały Office, również w wydaniu mobilnym. Teraz gigant otwiera źródła jednej z jego implementacji — w Outlook na iOS — aby umożliwić jego ponowne wykorzystanie w innych aplikacjach na ten system.

Biblioteka ciemnego motywu używana w iOS-owej wersji Outlook Mobile przeszła na Open Source i jest dostępna w GitHub. Oznacza to, że programiści mogą skorzystać z tego rozwiązania we własnych aplikacjach na iOS 11, tworzonych przy użyciu Swift 5 lub Xcode 11 (lub nowszych). DarkModeKit, bo tak nazywa się to wydanie, został zaprojektowany i stworzony, zanim Apple wypuściło swój własny, oficjalny ciemny motyw. Zestaw ten zapewnia mechanizm obsługi ciemnego motywu w aplikacjach na iOS 11+ (w tym iOS 13).

Microsoft zaczął udostępniać ciemny motyw w Outlook na iOS w sierpniu, czyli miesiąc przed premierą iOS 13. Powstał on w oparciu o rozwiązania, które teraz udostępnia w ramach DarkModeKit. Zapewnia on prosty w użyciu API, który może być podpięty do aplikacji bez wprowadzania skomplikowanych modyfikacji w kodzie. W rzeczywistości mechanizm ten tworzy dynamiczne kolory, podobnie jak robi to Apple w iOS 11 i nowszych wersjach. W pliku readme opisano sposoby dodania DarkModeKit do projektu, zdefiniowania kolorów i realizacji bardziej złożonych scenariuszy.

Microsoft zaznacza, że projekt jest otwarty na sugestie i kontrybucje, a także podlega regułom Microsoft Open Source Code of Conduct.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.