Jump to content

Libra się nie udała, to Facebook znalazł inne rozwiązanie. Oto WhatsApp Pay


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_040220201031_870352.jpg

Finanse to kolejny ważny aspekt naszego życia, nad którym Facebook chciałby mieć kontrolę. Oczywiście nie za darmo, bo za pośrednictwem różnego rodzaju usług. Tak jak to miało miejsce do tej pory. Nowa krypto waluta Libra była bardzo odważnym krokiem w tę stronę, ale okazała się w gruncie rzeczy porażką. Facebook nie zamierza jednak odpuścić i znalazł inne miejsce, które może wykorzystać, by dostać się do naszych pieniędzy.

WhatsApp Pay to usługa, którą Mark Zuckerberg zapowiedział już jakiś czas i teraz pora na testy. Na pierwszy ogień pójdą kraje rozwijające się takie jak Indie, Filipiny, Indonezja czy Brazylia. WhatsApp Pay jest dokładnie tym, na co wygląda. Transfer pieniędzy będzie tak prosty jak wysyłanie zdjęć przez WhatsApp. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do interfejsu płatności z załączników, ustawić kwotę i wprowadzić kod PIN, aby natychmiast wysłać pieniądze. Mogą także wybrać konto bankowe, na które chcą wysyłać i odbierać pieniądze. Gigant będzie otrzymywać prowizję za każdą transakcję w usłudze. Będzie to więc realizowane dokładnie tak jak w Google Pay czy Apple Pay.

Facebook chce wprowadzić podobne interfejsy płatności również w Messengerze, aby stworzyć jednolitą platformę dla użytkowników wszystkich swoich usług. Dzięki temu w przyszłości Facebook może stać się prawdziwym wirtualnym centrum handlowo-usługowym. Będziemy mogli kupić przedmiot lub usługę bezpośrednio z poziomu strony sklepu lub w Marketplace. Kiedy WhatsApp Pay trafi do Polski? Trudno konkretnie powiedzieć, ale jeśli usługa się przyjmie, to z pewnością prędzej czy później pojawi się również u nas.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.