Jump to content

Premiera Surface Hub 2X opóźniona. Być może projekt zostanie anulowany


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_030220201134_96817.jpg

Surface Hub 2X ma być rewolucyjnym urządzeniem pod wieloma względami. Główna różnicą między dostępnym obecnie Surface Hub 2S i 2X jest system operacyjny. Sercem 2X ma być Windows Core OS, podczas gdy obecnie fundamentem systemu Surface Hub jest Windows 10. Modułowy Core OS ma wzbogacić urządzenia o możliwość łączenia kilku jednostek ze sobą, a także funkcjonalność płynnego obracania interfejsu, co czyni Hub 2X wyjątkowo elastycznym urządzeniem. Niestety wygląda na to, że na 2X będziemy musieli jeszcze poczekać i nie wiadomo, czy Microsoft całkiem tego projektu nie pogrzebie. Początkowo przewidziany na 2020 rok, nowy Surface Hub został odsunięty na dalszy plan.

Surface Hub 2X

Jaki jest tego powód? Microsoft przyznał wprost, że nie ma planów wprowadzanie na rynek Surface Hub 2X w tym roku. Jego główny priorytetem jest 85-calowy Surface Hub 2S, który zostanie wzbogacony o część funkcji 2X za pośrednictwem aktualizacji. Dlaczego Microsoft po prostu nie zaktualizuje wersji 2S do Windows Core OS? Ponieważ zmiany te są tak drastyczne, że nie można ich przeprowadzić za pomocą zwykłej aktualizacji. Nowy system musi zostać zainstalowany fabrycznie, więc 2S nadal będzie działać z Windows 10 Team SKU.

Microsoft skupia się obecnie na rozwoju Windows Core OS i jego pierwszą praktyczną realizacją będzie Windows 10X, które znajdziemy w Surface Neo, który jest typowo mobilnym urządzeniem. Jednak być może system ten zobaczymy w przyszłości również w... Surface Hub 2S. Tak więc możliwe, że to właśnie w tę stronę pójdzie dalszy rozwój linii Surface Hub, a wersji 2X nie zobaczymy wcale.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.