Jump to content

Odnośnik otworzy zainstalowaną aplikację PWA w Google Chrome


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_030220200934_748780.jpg

Jedną z ciekawszych funkcji nowej przeglądarki Edge, jest obsługa aplikacji PWA. Strony w standardzie PWA to zasadniczo aplikacje. We współczesnym Internecie jest ich coraz więcej i dzięki nowej wersji Edge możemy je w prosty sposób zainstalować w naszym systemie. Przykładem takiej aplikacji jest Twitter. Otwieramy stronę, z menu przeglądarki wybieramy opcję Aplikacje – Zainstaluję tę aplikację. W menu Start pojawi się nowa aplikacja, którą możemy przypiąć do paska zadań, a sama strona otwiera się w osobnym oknie, bez paska adresu i innych elementów przeglądarki.

Microsoft chce tę funkcjonalność dodatkowo rozszerzyć również w bliźniaczym Google Chrome. Chodzi konkretnie o obsługę linków URL Protocol Handler Registration. Sprawa jest prosta - klikamy w link odwołujący się do strony w standardzie PWA, którą wcześniej zainstalowaliśmy, to zamiast załadowanej strony, uruchomiona zostanie aplikacja, Takie linkowanie sprawia, że aplikacje staną się zdecydowanie bardziej przydatne.

PWA dysk Chrome

Dotyczy to linków z dodatkowymi parametrami takimi jak mailto://, ms-word:// czy web+music:/. Dzięki temu użytkownicy na przykład z zainstalowaną aplikacją YouTube Music PWA mogą po prostu kliknąć link YouTube Music, aby otworzyć aplikację. Microsoft pracuje również nad opcją auto-startu, która pozwalałaby uruchomić aplikację PWA automatycznie przy starcie systemu.

Można dyskutować nad sensem aplikacji PWA, bo wielu użytkowników traktuje przeglądarkę internetową po prostu jako centrum dowodzenia wszystkimi swoimi usługami. Dla takich userów aplikacje PWA mogą wydawać się bezużyteczne, choć w rzeczywistości oferują dużo więcej opcji. Zwykłe strony z wiadomościami w takiej formie mają na pewno mniej sensu niż aplikacja poczty, komunikator czy dysk w chmurze.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.