Jump to content

Edge umożliwia teraz blokowanie instalowania potencjalnie niechcianych aplikacji


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_310120201820_609229.jpg

Microsoft Edge otrzymał nową funkcję, która powinna uniemożliwić instalację niechcianych aplikacji podczas przeglądania Internetu. Jest ona obecnie dostępna w kompilacjach Edge Insider, ale trzeba włączyć ją ręcznie. Na szczęście sprowadza się to tylko do kliknięcia jednego przełącznika w ustawieniach. Czym ta funkcjonalność różni się od istniejących usług SmartScreen i SafeBrowsing?

Eric Lawrence z zespołu Edge wyjaśnił na Twitterze, że nowa funkcja stanowi dopełnienie istniejącej technologii Windows Defender Smartscreen, która chroni użytkowników Edge przed złośliwymi stronami internetowymi i pobieranymi plikami:

Podstawowe [usługi] SmartScreen i SafeBrowsing blokują malware. Funkcja pokazana tutaj idzie dalej, opcjonalnie blokując pobrania, które zawierają potencjalnie niechciany (ale technicznie rzecz biorąc — nie złośliwy) kod. Pomyśl o aplikacji narzędziowej, która zawiera też koparkę kryptowalut albo spamer powiadomień.

Nowa funkcja jest już obecna w Microsoft Edge Canary, Dev i Beta. Aby ją włączyć, przechodzimy do Ustawień > Prywatność i usługi i klikamy przełącznik obok ustawienia Blokuj potencjalnie niechciane aplikacje. Jak wyjaśnia podpis, funkcja blokuje pobieranie aplikacji o złej reputacji, które mogą powodować nieoczekiwane zachowania.

Edge

Blokowanie potencjalnie niechcianych aplikacji może okazać się przydatne, gdy nie mamy pewności, czy pobierany z Internetu program ma dobre zamiary. Microsoft nie wyjaśnił jeszcze szczegółowo, jak ten filtr działa ani jaka jest jego skuteczność. Traktowalibyśmy go raczej jako narzędzie pomocnicze, a nie wyrocznię, która z całą pewnością zabezpieczy nas przed nieuczciwymi aplikacjami.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.