Jump to content

Windows 10 ma już miliard użytkowników. Informacja pojawiła się na stronie Microsoftu


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_310120201335_275005.jpg

Windows 10 wystartował jak szalony i stał się oficjalnie najszybciej instalowanym Windowsem w historii. W okolicach jego premiery w 2015 roku Microsoft liczył na to, że system zdobędzie miliard użytkowników w ciągu roku. Celu tego, jak wiadomo, nie udało się osiągnąć, ale baza aktywnych urządzeń z Dziesiątką rosła i tak nieźle. O kolejnych kamieniach milowych informowano już kilkanaście razy przy różnych okazjach. Wygląda na to, że upragniony, wręcz posiadający symboliczne znaczenie cel został właśnie osiągnięty!

O dziwo Microsoft nie czekał na żadną większą konferencję, aby ogłosić ten sukces. Informacja pojawiła się natomiast na oficjalnej stronie Microsoftu, tyle że... włoskiej i oferującej darmowe tła pulpitu. Jak to w ogóle wytłumaczyć? Moim zdaniem możliwych przyczyn jest kilka. Mogło być tak, że informacja o miliardzie aktywnych urządzeń, pochodząca z wiarygodnego źródła, krążyła wewnątrz firmy i jeden z lokalnych oddziałów nie mógł się powstrzymać i wszystko wypaplał. Inna opcja jest taka, że liczbę podano trochę na wyrost, w zaokrągleniu. Oczywiście już zastanawiający jest fakt, że taka informacja pojawia się najpierw na stosunkowo mało znanej stronie z tapetami, a nie np. na oficjalnym blogu Windows czy na Twitterze.

Windows - liczba urządzeń

Z drugiej strony już nie raz bywało, że dane o liczbie aktywnych urządzeń (lub inne informacje) wypływały w nieoczekiwanych okolicznościach, np. na mniejszych prezentacjach dla deweloperów lub prasy, by w bardziej oficjalnych kanałach pojawić się z opóźnieniem. Poza tym do upragnionego miliarda Windows 10 zbliżał się od dłuższego czasu. Ostatnia taka informacja, pochodząca z września, mówiła o 900 milionach aktywnych urządzeń. Dodatkowe 100 milionów w 4 miesiące to całkiem spodziewany wynik, biorąc pod uwagę dotychczasową historię tego systemu.

Nie bez znaczenia jest tu również zakończenie wsparcia Windows 7, które nastąpiło ponad dwa tygodnie temu. Od lat spodziewano się, że właśnie to wydarzenie stanie się nowym motorem napędowym, który przyspieszy adaptację Dziesiątki. Informacja ta oczywiście cieszy, ale nadal czekamy na jej potwierdzenie od kogoś z grupy Windows. Również na stronie Microsoft by the Numbers nadal widnieje informacja o 900 mln.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.