Jump to content

Xbox Game Pass podwoił liczbę użytkowników w ostatnim kwartale


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_300120201853_116148.jpg

Microsoft opublikował wczoraj swoje wyniki finansowe z FY20 Q2 i choć zyski z gamingu i Xboksa zmalały odpowiednio o 21% i 11% od ostatniego roku, to i tu można odnotować pewien sukces... A właściwie to jego powtórzenie, bowiem Xbox Game Pass uznano za sukces już wiele miesięcy temu. Raport ten został szeroko omówiony przez Satyę Nadellę, który poświęcił też chwilę usłudze subskrypcji gier.

Nadal inwestujemy, aby docierać do graczy na każdym punkcie końcowym - mobilnym, PC i konsoli. xCloud znalazł się na dobrej drodze do mocnego startu, transformując sposób, w jaki gry są rozpowszechniane, grane i oglądane, mając już tysiące ludzi uczestniczących w okresie próbnym. Ustanowiliśmy w tym kwartale nowy rekord liczby aktywnych użytkowników Xbox Live w ciągu miesiąca. (...) Liczba subskrybentów Xbox Game Pass wzrosła ponad dwukrotnie w tym kwartale, a Xbox Series X — ogłoszony w zeszłym miesiącu — będzie naszą najpotężniejszą konsolą w historii.
— Satya Nadella, CEO Microsoft

Microsoft już od dłuższego czasu nie podaje liczby aktywnych użytkowników Xbox Live. Brak też danych o subskrybentach Xbox Game Pass. Podwojenie ich liczby może więc nie być specjalnym osiągnięciem, jeśli wcześniej było ich niewielu. Idąc dalej — Sony niedawno ujawniło, że jego usługa PlayStation Now ma już 700 tysięcy subskrybentów. Nadella twierdzi natomiast, że Project xCloud, odpowiedź Microsoftu na PlayStation Now, ma już "setki tysięcy" użytkowników, co jest dobrą wiadomością, zważywszy że usługa ma ograniczony zasięg i działa tylko na czterech rynkach. W zeszłym tygodniu stała się dostępna w Kanadzie, a debiutowała w październiku w USA, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej. W zeszłym tygodniu Microsoft ujawnił zwiększone jej użycie właśnie w tym ostatnim regionie.

Ogłoszone właśnie wyniki określiliśmy mianem ciszy przed burzą. Kiedy jednak ona nadejdzie? Raczej jeszcze nie w bieżącym kwartale:

Spodziewamy się spadku przychodów w niskim zakresie dwucyfrowym z powodu trwającej tendencji konsolowej, podczas gdy zbliżamy się do premiery Xbox Series X, a także niższego wolumenu transakcji związanych z tytułami zewnętrznymi.
— Amy Hood, CFO Microsoft

Wygląda na to, że z tego gamingowego dołka Microsoft wyjdzie dopiero po premierze Xbox Series X. Wydawać by się mogło, że z tej obecnej generacji konsol wyciśnięto już wszystko i choć nadal jest ona żywotna, to gracze swój entuzjazm (i zawartość portfeli) kierują raczej w stronę następnej generacji.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.