Jump to content

Niezależnie od zakazu Huawei nie chce usług Google na swoich smartfonach


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_300120201743_65759.jpg

Smartfon z Androidem ale bez usług Google? Nie brzmi to za ciekawie, jednak Huawei zdaje się tym nie przejmować. Cały zeszły rok był dla firmy wyjątkowo brutalny z powodu zakazów, jakie nałożyły na nią Stany Zjednoczone w efekcie oskarżeń (po części dość mętnych) o szpiegostwo. Regulacje te nieustannie się zmieniają i czasem firma otrzymuje większą swobodę działania. Tyle że najwyraźniej nie zamierza już z niej korzystać.

W zeszłym roku wszyscy zastanawiali się, co Huawei pocznie bez Androida i Windowsa. Firma zaprezentowała wówczas swój własny, uniwersalny system operacyjny HarmonyOS. Możliwe, że to tylko dobra mina do złej gry, ale chiński producent nie uważa, by była to ostatnia deska ratunku. W rzeczywistości system był tworzony przez kilka lat, a firma spodziewała się tego, że kiedyś będzie musiała go użyć. Huawei nadal sprzedaje telefony z Androidem, ale bez usług Google. Wielu jego użytkowników czeka na zniesienie zakazu, a tymczasem firma zaskoczyła nowym ogłoszeniem.

Fred Wangfei, menadżer Huawei w Austrii, ujawnił, że firma nie planuje używania usług Google, nawet jeśli Stany zdejmą blokadę w przyszłości. Huawei nie chce być już zależny od amerykańskiej technologii, jako że współpraca z jej dostawcami znów może zostać obłożona zakazem. Producent chce raczej stać się trzecią siłą na rynku smartfonów — rozwijać własny ekosystem oparty na Androidzie, ale bez usług Google.

Huawei inwestuje w tym roku blisko 3 miliardy dolarów w rozwój Huawei Mobile Services, platformę alternatywną wobec Google Play Services. HUAWEI HMS Core, zestaw możliwości tych usług, pomaga deweloperom w tworzeniu wysokiej jakości aplikacji. Firma rozwija też App Gallery jako alternatywę dla sklepu Google Play.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.