Jump to content

Windows zyskuje, Xbox traci, ale to cisza przed burzą. Wyniki finansowe Microsoftu za Q2


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_300120200939_500803.jpg

Microsoft opublikował sprawozdanie finansowe za tak zwany Q2 (drugi kwartał roku fiskalnego), który de facto zakończył oficjalnie poprzednią dekadę i wprowadził giganta w kolejną. Jakie wnioski można z tego wyciągnąć? Ano takie, że Windows ma się bardzo dobrze, Xbox nieco gorzej, ale to akurat nie dziwi. Doskonale radzi sobie również sektor biznesowy z usługami Azure i Office 365 na czele.

W ujęciu ogólnym gigant zanotował wzrost przychodów o 14% w stosunku do roku poprzedniego z łącznym wynikiem na poziomie 36,9 mld dolarów. Na tę sumę składają się przychody z trzech sektorów - Productivity and Business (11.8 mld dolarów i 17% wzrostu), Intelligent Cloud (11.9 mld dolarów i 27% wzrostu) oraz Personal Computing (13.2 mld dolarów i 2% wzrostu).

Platforma Azure odnotowała wzrost o 62%, a przychody z usług dla przedsiębiorstw wzrosły o 6%. Rozwija się również LinkedIn, który zanotował wzrost o 24%. Przychody z reklam w wyszukiwarce (z wyłączeniem kosztów pozyskania ruchu) wzrosły o 6%. Powodem do zadowolenia jest również sprzedaż Surface, który zaliczył wzrost o 6%

To, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę to wzrost przychodów w obszarze Windows, które mogą być spowodowane zakończeniem wsparcia dla Windows 7, co pobudziło ruch na rynku systemów operacyjnych oraz OEM. Nieco smucą kiepskie wyniki działu konsoli Xbox, ale spokojnie - to tylko cisza przed burzą. Xbox wszystkie zasoby angażuje teraz w rozwój następnej generacji, czyli Xbox Series X oraz usługi streamingu xCloud. Słupki przy nazwie Xbox wyskoczą w górę w drugiej połowie roku 2020.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.