Jump to content

Windows 10X będzie mieć wbudowaną dynamiczną tapetę


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_300120200751_234940.jpg

Ta zwane dynamiczne tapety są bardzo popularne. Użytkownicy po prostu lubią, jak tło pod ikonami daje jakieś oznaki życia. Pixel ma takie tapety w zestawie, które na pierwszy rzut oka wydają się nie ruszać, ale jak się bliżej przypatrzymy, to zauważymy poruszające się elementy krajobrazu widzianego z lotu ptaka. W Androidzie wszelkiego rodzaju Live Wallpapers są dostępne z różnych źródeł. W Windows nie jest to aż tak oczywiste, bo Microsoft nigdy nie wprowadził czegoś takiego do swojego systemu. Windows 10 X wszystko w tej kwestii zmieni.

Windows 10X Dynamic Wallpaper

Windows 10X to pierwszy system Microsoftu bazujący na Core OS i jest zbudowany z komponentów, które w przeciwieństwie do klasycznej Dziesiątki można bardzo łatwo podmieniać. Windows 10X jest więc bardziej elastyczny w modyfikacjach i to dało możliwość wprowadzenia dynamicznej tapety. Będzie ona naprawdę wyjątkowa. Nie będzie to zasadniczo jedna tapeta, ale kilka tapet, przedstawiających pustynny krajobraz w różnych porach dnia. Tapeta będzie się dostosowywać do godziny, tak więc rano zobaczymy pustynię o poranku, wieczorem skąpaną w promieniach zachodzącego słońca, a nocą z rozgwieżdżonym niebem.

Wygląda to naprawdę świetnie, ale jest tutaj kilka ważnych nierozwiązanych jeszcze kwestii. Co z baterią i wydajnością? Zapewne Microsoft zaprojektował ten element w taki sposób, by w nie zaburzał normalnego funkcjonowania systemu. Windows 10X jest jeszcze wielką tajemnicą, ale sporo powinno się wyjaśnić już 11 lutego, kiedy to Microsoft może udostępnić narzędzia deweloperskie dla tego systemu wraz z emulatorem. SDK dla Surface Duo już zostało udostępnione, dzięki czemu możemy sprawdzić, jak działa system Android na tym urządzeniu.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.