Jump to content

Internet Explorer 10 niedługo utraci wsparcie. Microsoft zaleca migrację do IE 11


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_290120201329_110339.jpg

Rok temu Microsoft zapowiedział, że firmy używające Windows Server 2012 i Windows Embedded 8 Standard wkrótce będą mogły zacząć używać Internet Explorer 11. Aby ułatwić migrację, wkrótce potem wydano samodzielną aktualizację, która instaluje IE 11. Można ją pobrać z Microsoft Update Catalog i opcjonalnie poprzez Windows Update oraz Windows Server Update Services (WSUS).

Pod koniec sierpnia Microsoft przypominał, że organizacje będą miały czas do stycznia 2020 r., by ukończyć przejście z IE 10 do IE 11. Teraz gigant zapowiada, że przeglądarka w tej starszej wersji dostanie finalną aktualizację 11 lutego. Po tej dacie zaprzestane będą wszystkie aktualizacje, opcje płatnej asysty wspierającej i aktualizacje zawartości technicznej IE 10.

Aby migracja była jeszcze łatwiejsza, w lutym status samodzielnej aktualizacji do IE 11 zmieni się z Opcjonalnej na Rekomendowaną. Dla użytkowników Windows Update oznacza to, że aktualizacja będzie dostępna w sekcji Ważne, a nie Opcjonalne. Typ aktualizacji we WSUS zostanie ustawiony jako Rekomendowana.

Po instalacji IE 11 zalecane jest doinstalowanie ostatniej aktualizacji zbiorczej dla IE 11 dla Windows Sever 2012 i Windows Embedded 8 Standard, co pozwoli utrzymać bezpieczeństwo. W kolejnych miesiącach aktualizacje IE 11 będą dołączane do comiesięcznych pakietów zbiorczych, a także pozostaną dostępne jako "Cumulative Update Internet Explorer 11" w Microsoft Update Catalog i WSUS.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.