Jump to content

Google pracuje nad konkurencją dla Teams


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_290120200918_95851.jpg

Teams jest obecnie chyba najbardziej popularnym narzędziem do współpracy, choć Slack nadal się nie poddaje. Trudno mu jednak konkurować o zainteresowanie wśród użytkowników pakietu Office 365, którzy Teams otrzymują w standardzie i jest on świetnie zintegrowany z pozostałymi usługami Microsoftu. W listopadzie Microsoft ogłosił, że Teams osiągnęło 20 milionów aktywnych użytkowników, co stanowi wzrost o 7 milionów w ciągu zaledwie 4 miesięcy. Microsoft Teams ma teraz prawie dwukrotnie więcej aktywnych użytkowników w porównaniu do Slacka.

Gigant z Redmond ma jednak dużego konkurenta, który również oferuje pakiety biznesowe i jest nim oczywiście Google. Pakiet G Suite bazuje na chmurowych usługach giganta i w zasadzie blisko mu do poziomu, jaki reprezentuje Office 365. Nadal brakuje mu jednak usługi takiej, jak właśnie Teams, która integrowałaby wszystkie pozostałe usługi w ramach jednej aplikacji. To się jednak może zmienić, bo zgodnie z najnowszymi informacjami Google pracuje już nad czymś takim.

Aplikacja ta będzie częścią G Suite i będzie wspierana przez usługi chmurowe Google Cloud. Nowa usługa miałby integrować komunikator Hangouts, Spotkania Hongouts, pocztę Gmail, Dokumenty Google oraz Dysk Google. Ponoć aplikacja ta została już przedstawiona na wewnętrznym pokazie, wkrótce zostanie ujawniona publicznie i udostępniona klientom biznesowym. Dołączenie Google do tej rywalizacji było tylko kwestią czasu i naprawdę ciekawe, co gigant przygotował, jako alternatywę dla Teams i Slacka.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.