Jump to content

Windows Core OS będzie docelowym systemem następnych generacji konsoli Xbox


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_290120201007_205456.jpg

Czy jest Windows Core OS, nie do końca jeszcze wiadomo, bo wiele aspektów tego rozwijanego od kilku lat projektu, wciąż trzymane jest w tajemnicy. Pewne jest to, że będzie to podstawa przyszłych wersji Windows, swego rodzaju nowoczesny fundament. Obecnie tym fundamentem jest niejako Windows 10, który jednak nadal czerpie z rozwiązań, które pamiętają naprawdę dawne czasy. Te fundamenty są już mocno spękane, a pierwsze pęknięcia zaczęły być widoczne już po premierze Windows 8. Microsoft musi więc tę podstawę przebudować, by była lepiej dostosowana do nowych rozwiązań. Tym jest właśnie Windows Core OS w dużym skrócie.

Xbox Series X

Obecnie Dziesiątka jest systemem dla PC, ale również dla konsoli Xbox, Surface Hub czy gogli HoloLens. Najnowsze informacje wskazują na to, że Core OS stanie się podstawą dla nowej generacji konsol Microsoftu. Sugeruje to informacja o zatrudnieniu jednego z menadżerów w Microsoft, które znajdziemy na LinkedIn. Naim Ayat zajmuje się obecnie zarządzaniem zespołem odpowiedzialnym właśnie za rozwój Windows Core OS.

Menedżer w zespole tworzącym system Windows Core OS, który jest podstawa przyszłych wersji Windows 10, Windows Mixed Reality (HoloLens) i oprogramowania systemowego Xbox. Obecnie pracuje nad rozwojem systemu Windows 10X dla komputerów z dwoma ekranami, takich jak Surface Neo.

Windows 10X będzie więc pierwszym systemem bazującym na Core OS, a w przyszłości trafi on również na inne urządzenia, zastępując w tej roli dotychczasowy Windows 10. W kontekście konsoli Xbox nie wiadomo, czy Xbox Series X trafi na rynek już z nowym systemem, czy nadal będzie pracować pod kontrolą systemu znanego z Xbox One, a nowy system otrzyma w ramach aktualizacji. Tak, jak to przebiegało w przypadku aktualizacji Xboksa One do Windows 10. Więcej na ten temat dowiemy się w najbliższych miesiącach, a pierwsze szczegóły powinny pojawić się na zbliżającej się konferencji Microsoft Developer Day, która odbędzie się 11 lutego.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.