Jump to content

Portal Microsoft dla deweloperów z nową odsłoną w stylu Fluent


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_280120201841_1916.jpg

Fluent Design ogarnia nie tylko system i aplikacje Microsoftu, ale też witryny. Zgodnie z tym językiem designu odświeżenie zaliczył portal Microsoft Developer, czyli Microsoft — dla deweloperów. Strona zmieniła się nie tylko wizualnie, ale też pod względem infrastruktury. Jest ona teraz oparta na Microsoft Docs, który w pewien sposób można by nazwać "microsoftową Wikipedią".

Nowa infrastruktura strony zapewnia łatwiejsze aktualizacje oraz responsywność, czyli to, że działa dobrze na wielu różnych urządzeniach (i jest przystępna). Strona obsługiwana jest też w ciemnym motywie i w trybie wysokiego kontrastu. Zawarte na niej ikony i tła (jak na pasku "Rozpocznij") utrzymane są w estetyce Fluent. O nowej odsłonie portalu poinformował Den Delimarsky, Senior PM w Microsoft odpowiadający za docs.microsoft.com.

Microsoft — dla deweloperów jest miejscem, które zapewnia programistom szybki dostęp do narzedzi, usług i dokumentacji, które pomagają budować aplikacje i usługi na wiele platform docelowych — desktopy, urządzenia mobilne, przeglądarki, konsole i IoT. Witryna zawiera linki do usług dla deweloperów, w tym Azure, GitHub, Visual Studio i narzędzi do tworzenia aplikacji zintegrowanych z Microsoft 365. Jak dodaje Den Delimarsky, różnica między portalem a Microsoft Docs polega na tym, że portal dla deweloperów jest centralnym miejscem startowym do odkrywania kluczowej zawartości programistycznej. Strona docs.microsoft.com służy do pogłębionej nauki.

Microsoft — dla deweloperów

Portal w nowej odsłonie jest już dostępny także dla użytkowników z Polski. Można go sprawdzić pod adresem https://developer.microsoft.com/pl-pl/.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.