Jump to content

Huawei dopuszczony do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii, jednak bez pełnego zaufania


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_280120201742_969004.jpg

W zeszłym roku Polska podpisała deklarację w sprawie budowy sieci 5G, z której Huawei powinien być wykluczony. Do tego samego Stany Zjednoczone namawiają swoich sojuszników. Nie wszyscy jednak idą za radą, na przykład Niemcy, które zgodziły się na udział chińskiej firmy w budowie infrastruktury. Zielone światło dała też Wielka Brytania, choć pod pewnymi warunkami.

Rząd brytyjski oświadczył, że zezwoli firmom telekomunikacyjnym na dalsze używanie wyposażenia Huawei w ich sieciach 5G, ale z pewnymi ograniczeniami. Zarządzono, że tylko 35% sieci, wliczając w to wieże, może być produkcji chińskiej firmy. Co więcej, sprzęt Huawei nie może być wykorzystany we wrażliwych częściach sieci, a także instalowany w pobliżu baz wojskowych czy elektrowni atomowych.

Huawei został zapewniony przez rząd UK, który potwierdził, że możemy pracować z naszymi klientami, aby utrzymać wdrażanie 5G na właściwych torach, dając Wielkiej Brytanii dostęp do wiodącej na świecie technologii i zapewniając konkurencyjny rynek.
— Victor Zhang, szef Huawei w UK

Jak twierdzi Department for Culture, Media and Sport, strategia ta została opracowana, aby zdywersyfikować łańcuch dostaw. Rząd ma nadzieję przyciągnąć dostawców, którzy nie działają jeszcze na wyspach, a także planuje promować adaptację otwartych standardów, co umożliwi interoperacyjność i zmniejszy bariery wejściowe. DCMS dodaje, że decyzja znacząco poprawi bezpieczeństwo i żywotność miejscowej sieci 5G. National Cyber Security Centre opublikowało natomiast wytyczne dla operatorów telekomunikacyjnych.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.