Jump to content

Firefox jako pierwszy może importować dane z Edge Chromium


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_240120201613_225154.jpg

Swobodny transfer danych między przeglądarkami to dziś właściwie standard, którego trzymają się twórcy większości mainstreamowych przeglądarek. Czasem jednak trochę potrwa, nim nowa przeglądarka zacznie być uwzględniana przez inne. Taką nową przeglądarką aktualnie jest Microsoft Edge w swojej drugiej odsłonie. Jako pierwszy po jego dane sięgnąć może Firefox.

Dziś praktycznie wszystkie znane przeglądarki mogą importować dane z Edge, ale nie z jego nowej wersji opartej na Chromium. Można pomyśleć, że co tu jest do importowania z przeglądarki, która swoją premierę miała raptem 10 dni temu, jednak trzeba pamiętać, że nowy Edge domyślnie importuje wszystko ze swojej klasycznej wersji, którą zastępuje. W takim układzie w przeglądarce mogą być zapisane dane nawet z kilku lat użytkowania (o ile w międzyczasie ich nie czyściliśmy). Podczas gdy reszta przeglądarek nie ma jeszcze takiej możliwości, Mozilla Firefox jako pierwsza umożliwia import danych zarówno z klasycznego Edge ("Edge Legacy"), jak też z wersji Beta i nowego Microsoft Edge.

Firefox

Aby importować dane, upewniamy się, że Edge jest zamknięty. W Firefox klikamy Zakładki > Wyświetl wszystkie zakładki > Importowanie i kopie zapasowe > Importuj dane z innej przeglądarki..., po czym zaznaczamy Microsoft Edge i wybieramy Dalej. Następnie wybieramy elementy do zaimportowania, tj. ciasteczka, historię, zachowane hasła i ulubione, po czym znów klikamy Dalej, a następnie Zakończ.

Nowość dostępna jest na razie tylko w Firefox Nightly w wersji 74, zatem do stabilnego wydania Firefoksa trafi dopiero za parę tygodni. Warto też wspomnieć, że Mozilla kontaktuje się z Microsoftem, aby ustalić, w jaki sposób wykryć klasycznego Edge, gdy ten jest ukryty po instalacji Edge Chromium.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.