Jump to content

Messenger będzie bezpieczny. Facebook chce wprowadzić wsparcie dla biometrii


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_270120200906_618449.jpg

Zawartość naszych konwersacji na Facebook Messengerze jest bardzo prywatną sprawą. Dlatego też blokowanie dostępu do tej aplikacji na telefonie może być bardzo wskazane. Oczywiście zabezpieczenie samego smartfona jest sprawą raczej oczywistą i naturalną, ale to czasem może nie wystarczyć. Dlatego też tak ważne jest wykorzystywane kilku stopni zabezpieczeń, tak jak to działa w przypadku aplikacji bankowych.

Niektóre telefony oferują opcję blokowania dostępu do konkretnych aplikacji, można to też zrobić za pomocą aplikacji zewnętrznych. Wkrótce nie trzeba będzie szukać alternatywnych rozwiązań w tym kontekście. Facebook pracuje nad wprowadzeniem do Messengera funkcji odblokowania za pomocą biometrii. W iPhonie będzie to realizowane między innymi za pomocą rozpoznawania twarzy FaceID, ale nie tylko.

Funkcja będzie obsługiwać również inne formy zabezpieczeń w tym czytniki linii papilarnych, co umożliwi jej wykorzystanie na starszych modelach iPhone'a, ale również na smartfonach z Androidem. Będziemy mogli też zdecydować, czy aplikacja ma być blokowana za każdym razem, gdy z niej wyjdziemy, czy dopiero po jakimś czasie. To uchroni nasze wiadomości przed dostępem niepowołanych osób na przykład w sytuacji, gdy przypadkiem zostawimy odblokowany telefon. Jest to jednak funkcja eksperymentalna i nie wiadomo, kiedy pojawi się w aplikacji.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.