Jump to content

Motorola Razr cierpi na te same przypadłości, co Galaxy Fold


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_270120201041_977517.jpg

Samsung Galaxy Fold jest uznawany za pierwszego przedstawiciela nowego trendu składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. Pionierzy mają zaszczyt przecierać szlak, ale wiąże się z tym też kilka mniej przyjemnych minusów. Galaxy Fold to stereotypowy przykład nowej technologii cierpiącej na chorobę wieku dziecięcego. Elastyczne ekrany pokryte plastikiem o wiele lepiej znoszą o zginanie od klasycznych ekranów pokrytych szkłem, ale paradoksalnie są z tego samego powodu mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Motorola Raz, która jest drugim elastycznym smartfonem roku 2019, obiecywała większą nieco wytrzymałość. Nie miałem jednak złudzeń, że jest to głównie marketing. Plastik to nadal plastik i nowa Motorola raczej nie wymyśliła tutaj niczego rewolucyjnego. Dlatego też z Razr musimy obchodzić się delikatnie zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki koszt tego smartfona. Jego uszkodzenie jest o wiele łatwiejsze i jednocześnie mocniej uderzy nas po kieszeni. Dlatego też Motorola wzorem Samsunga postanowiła pouczyć użytkowników nowego Razr, w jaki sposób bezpiecznie używać nowego smartfona.

Wideo pod tytułem "Caring for razr" przedstawia kilka praktycznych wskazówek, które pomogą wydłużyć życie naszego elastycznego smartfona i sprawić, że przetrwa dłużej bez widocznych uszkodzeń. Motorola przypomina w nim, że choć Razr jest odporny na zachlapania to nie jest całkowicie wodoodporny. Ciecz z ekranu najlepiej usunąć wyjątkowo delikatnie szmatką, nie dociskając jej do jego powierzchni. . Producent bezwzględnie odradza tez stosowanie jakichkolwiek folii ochronnych. Przed włożeniem do kieszeni należy go bezwzględnie złożyć. O prawdziwej wytrzymałości Razr dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, kiedy pierwsza partia urządzeń zostanie przetestowana w boju przez zwykłych użytkowników.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.