Jump to content

Streaming muzyki z telefonu przez Bluetooth powróci w Windows 10?


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_270120201414_257274.jpg

Dawno, dawno temu, kiedy Windows 7 był flagowym systemem operacyjnym Microsoftu, użytkownicy mieli możliwość strumieniowania muzyki odtwarzanej na telefonie do PC poprzez Bluetooth i bez potrzeby sięgania po zewnętrzne aplikacje. Umożliwiający to profil A2DP został porzucony w Windows 10, ale ostatnie dokumenty wskazują na jego ponowne nadejście.

W przypadku Siódemki można było dodać urządzenie Bluetooth, takie jak smartfon lub zwykły telefon, i słuchać z niego muzyki na głośnikach komputera. W procesie tym instalowane były wszystkie potrzebne sterowniki, a następnie można było przeglądać zawartość pamięci telefonu, przesyłać pliki i odtwarzać muzykę. W Windows 10 nadal możliwe są te dwie pierwsze opcje, jednak streaming już nie. Jak wynika z dokumentacji Intela z 2018 roku, Microsoft porzucił wsparcie dla A2DP w Windows 10, przez co system nie może odbierać dźwięku z urządzeń Bluetooth za pośrednictwem tego profilu. Tymczasem w kodzie poglądowych kompilacji Windows 10 odnaleziono ponowne odniesienia do funkcji A2DP Sink, co zapowiada powrót tych możliwości.

A2DP

Wygląda na to, że od następnej aktualizacji Windows 10 znów będzie można odtwarzać muzykę na telefonie i słuchać jej na PC. Microsoft może też dodać zdalne sterowanie odtwarzaczem na pasku zadań, tak jak wyglądało to w Siódemce. To jednak tylko przypuszczenia. Gigant nie potwierdził jeszcze tych doniesień. Poza tym nie wiadomo, czy funkcjonalność zostanie zintegrowana bezpośrednio z systemem, czy np. z aplikacją Twój telefon, ani też czy chodzi o aktualizację 20H1, czy 20H2.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.