Jump to content

Wiadomości Microsoft na Androidzie mają przed sobą świetlaną przyszłość dzięki Surface Duo


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_240120201118_434937.jpg

Wiadomości Microsoft, dostępne między innymi na Androidzie i Windows 10, przeszły jakiś czas temu sporą przemianę i nie da się ukryć, że Microsoft chce stworzyć realną konkurencję dla Wiadomości Google. Jedną z zalet Wiadomości Microsoft jest to, że wiadomości publikowane w tej usłudze są wcześniej weryfikowane przez specjalny zespół dbający o to, by przedstawiały one odpowiedni poziom. Teoretycznie Wiadomości Microsoft są więc źródłem treści o wysokiej jakości.

Surface Duo News

Do tej pory Microsoft nie miał jednak konkretnej platformy, na której mógłby sensownie promować tę aplikację. Na Windows 10 niewielu użytkowników korzysta z innego źródła wiadomości niż po prostu strony internetowe w przeglądarce. Inaczej jest na smartfonach, gdzie to właśnie aplikacje są głównym ich źródłem, a Microsoft własnego smartfona w ofercie nie ma.... póki co.

Nadchodzi przecież Surface Duo, który będzie wyposażony w Androida oraz dwa ekrany. To jest wymarzona platforma, na której Wiadomości Microsoft będą mogły rozwinąć skrzydła. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie to zdobędzie popularność. Raczej pewne jest, że to Wiadomości Microsoft będą domyślnie zainstalowanym agregatorem newsów na tym smartfonie.

Surface Duo News

To może być strzał w dziesiątkę, bo konstrukcja Surface Duo wydaje się wręcz stworzona do takich zastosowań. Surface Duo przerodzi się w prawdziwe cyfrowe czasopismo, a przeglądanie wiadomości na dwóch ekranach będzie wygodniejsze niż kiedykolwiek. Aplikacja ta z pewnością będzie zoptymalizowana właśnie pod tym kątem.

Wyświetlane treści będą tak zorganizowane, by maksymalnie wykorzystać dwa ekrany. Na przykład na jednym z ekranów będziemy wyświetlać listę źródeł, a na drugim treść artykułu, który będziemy mogli również wyświetlić na obu ekranach, a aplikacja podzieli jego treść automatycznie. Przewijanie stron będzie działać tak intuicyjnie jak w prawdziwym czasopiśmie czy książce.

To wszystko są jednak ledwie przypuszczenia, ale trzeba przyznać, że bardzo prawdopodobne. Patrząc z perspektywy czasu na to, jakie kroki Microsoft podejmował w ostatnich latach zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania, to teraz wszystko to nabiera większego sensu. Gigant przemyślał sobie to bardzo dokładnie.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.