Jump to content

Google znalazło kreatywny sposób na walkę z cyfrowym uzależnieniem od smartfona


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_230120201432_769642.jpg

Smartfony to piekielnie uzależniające urządzenia. Apple i Google udostępnili w swoich mobilnych systemach specjalne narzędzia, które pozwalają monitorować oraz ograniczać czas, jaki spędzamy ze smartfonem w ręku. To może być jednak za mało, by zwalczyć nasze uzależnienie. Google poszło więc o krok dalej i wpadło na banalnie proste, choć nieco drastyczne rozwiązanie. Wystarczy ogłupić nasz telefon i obniżyć jego funkcjonalność do minimum. Niektóre telefony oferują taki minimalistyczny tryb, ale z reguły jego głównym celem jest oszczędność baterii, a nie naszego zdrowia psychicznego.

Pomysł jest prosty - uruchamiamy na telefonie specjalną aplikację, drukujemy specjalną kopertę i wsadzamy do niej smartfon. W tej formie nadal możemy korzystać tylko i wyłącznie z podstawowej funkcji telefonu, jaką jest wykonywanie połączeń!

Envelope

Druga opcja jest podobna, ale ogranicza funkcjonalność telefonu do dwóch przycisków - migawki aparatu i przycisku nagrywania. Wykonane zdjęcia i nagrania możemy podejrzeć dopiero po wyciągnięciu telefonu z koperty i wyłączeniu specjalnego trybu. Jak za starych dobrych czasów, kiedy zdjęcia robiło się analogowym aparatem.

Envelope

Inna koncepcja nie ogranicza funkcjonalności telefonu, a jedynie za pomocą specjalnej żywej tapety wizualizuje to, jak często odblokowywaliśmy nasz ekran. Za każdym odblokowaniem pojawia się na nim nowy bąbelek.

Bubbles

Wizualizacja może też przybrać formę zegara, który resetuje się za każdym odblokowaniem. Jeśli powyższe pomysły są dla Was nieco zbyt radykalne, to po prostu częściej zaglądajcie do sekcji Cyfrowa równowaga na telefonie z Androidem, by nabrać nieco świadomości w tym kontekście.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.