Jump to content

Sprawdź, jak działa Android na Surface Duo. Microsoft udostępnił emulator


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_230120200808_977853.jpg

Microsoft udostępnił właśnie narzędzia deweloperskie (SDK) dla Surface Duo. Daje to nam możliwość sprawdzenia, jak system Android będzie radzić sobie z obsługą dwóch ekranów. SDK, które można pobrać ze strony Microsoftu, obejmuje natywne interfejsy API Java, które uwzględniają rozwiązania charakterystyczne dla składanych urządzeń dual-screen. Możemy też skorzystać z emulatora, który pozwala w praktyce sprawdzić funkcjonowanie interfejsu. Emulator potrafi symulować różne tryby urządzenia, gesty, kąt nachylenia zawiasu, naśladować ramkę między dwoma ekranami i wiele więcej. Trzeba jednak pamiętać, że wspomniane narzędzia wymagają do działania Android Studio oraz Android Emulator.

Jest to więc zabawa raczej dla zaawansowanych użytkowników. Na szczęście film przygotowany przez redakcję Neowin ukazuje, jak działa wczesna wersja interfejsu Surface Duo, który po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć na konferencji w październiku, gdy urządzenie pokazał Panos Panay. Tak jak podejrzewaliśmy, sercem interfejsu jest Microsoft Launcher, który wygląda dokładnie tak jak w wersji najnowszej Preview. Surface Duo będzie więc dla rozwoju Microsoft Launchera dużym kamieniem milowym. Film pokazuje również, jak działa tryb wielozadaniowości i jak płynne jest przechodzenie między ekranami.

Ma on też spore ograniczenia, ale to dopiero pierwsza wersja SDK więc na pewno wiele się w tej materii zmieni. Natomiast 11 lutego Microsoft udostępni SDK dla Surface Neo, które będzie pracować pod kontrolą Windows 10X. Ponadto Microsoft ogłasza nowe propozycje standardów internetowych, które umożliwią twórcom stron wykorzystanie podwójnego ekranu dla stron internetowych i aplikacji PWA, które mogą działać na Androidzie i Windowsie 10X.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.