Jump to content

Używasz Office 365 ProPlus? Bing stanie się Twoją domyślną wyszukiwarką w Google Chrome


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_220120201857_650586.jpg

Microsoft wpadł na "genialny" pomysł na uszczęśliwienie użytkowników — wymusi instalację rozszerzenia Microsoft Search in Bing dla przeglądarki Chrome u części swoich klientów. Rozszerzenie będzie przymusowo instalowane wraz z instalacją lub aktualizacją Office 365 ProPlus, począwszy od wersji 2002. Wydanie aktualizacji zaplanowano na luty, a jej szerszą dostępność — na kolejne miesiące.

Zaczynając od wersji 2002 Office 365 ProPlus, będzie instalowane rozszerzenie Microsoft Search in Bing, które ustawia Bing jako domyślny silnik wyszukiwania w przeglądarce internetowej Google Chrome. Rozszerzenie to będzie instalowane z nowymi instalacjami Office 365 ProPlus lub gdy istniejące instalacje Office 365 ProPlus będą aktualizowane. Jeśli Bing jest już domyślnym silnikiem wyszukiwania, rozszerzenie nie będzie instalowane.
— Microsoft

Dzięki ustawieniu Bing jako domyślnej wyszukiwarki użytkownicy w organizacji będą mogli łatwiej korzystać z Microsoft Search w Chrome, a co za tym idzie — łatwiej uzyskać dostęp do zawartości i informacji firmowych z poziomu paska przeglądarki. Microsoft Search to ujednolicony interfejs wyszukiwania, łączący zawartość z Windows 10, Office 365 i Bing. Docelowo ma to umożliwiać przeszukiwania zawartości z tych trzech obszarów w każdym z ich produktów. Microsoft podkreśla, że choć Bing zostanie ustawiony jako domyślny silnik, użytkownicy nadal będą mogli zmienić go na inny w Chrome.

Microsoft Search

Aktualizacja wprowadzająca tę nowość zostanie wydana w połowie lutego dla subskrybentów Monthly Channel (Targeted) w wersji 2002. Wydanie Monthly (również dla tej wersji) zaplanowano na początek marca, natomiast wydania Semi-Annual (Targeted) oraz Semi-Annual — na 10 marca i 14 lipca 2020 roku. Użytkownicy z Polski mogą póki co spać spokojnie. Rozszerzenie będzie początkowo instalowane tylko w kilku regionach ustalonych na podstawie adresu IP. Chodzi konkretnie o Australię, Kanadę, Francję, Niemcy, Indie, Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Z czasem będą dodawane kolejne lokalizacje. Nim się to stanie, Microsoft zaktualizuje ich listę i wyśle powiadomienie w centrum administratora Microsoft 365.

W przyszłości zmiana dosięgnie też Firefoksa, co Microsoft, jak na ironię, nazywa wsparciem dla przeglądarki internetowej Firefox. Nie dosięgnie natomiast Office 365 Business. Rozszerzenie będzie dodawane tylko do Office 365 ProPlus.

Warto też podkreślić, że zmiana wyszukiwarki nie jest obligatoryjna, ale jej uniknięcie wymaga działania ze strony administratora. Aby wykluczyć instalację rozszerzenia, można skorzystać z Office Deployment Tool, Edytora lokalnych zasad grupy, Microsoft Endpoint Configuration Manager lub Microsoft Intune. Rozszerzenie można usunąć także po jego instalacji. Niestety podejście typu "najpierw działaj, potem pytaj" wywołało lawinę negatywnego feedbacku wśród administratorów zarówno na Reddicie, jak i GitHub. Również pod samym artykułem na Microsoft Docs powtarza się w feedbacku słowo-klucz: Unacceptable.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.