Jump to content

Opera chwali się wynikami: 232 mln użytkowników mobilnych i 68 mln na PC


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_220120201744_196239.jpg

Opera mimo swojego niszowego i specyficznego charakteru (a może właśnie dzięki niemu) posiada grono oddanych zwolenników. Pod względem liczby użytkowników przeglądarka zajmuje 7 miejsce na PC i 8/10 na telefonach. Wbrew pozorom nie panuje w tej materii stagnacja i Opera poszerza bazę użytkowników, których liczba znacząco wzrosła w ubiegłym roku. Twórcy przeglądarki opublikowali statystyki, podsumowali zeszły rok i wspomnieli o bieżącym.

Opera jest moją przeglądarką z wyboru od 20 lat, a 13 z nich spędziłem, pracując nad nią. Obserwuję ambitne i pełne pasji zespoły w Norwegii, Szwecji, Polsce i Francji, dokonujące innowacji i pracujące długie dnie, by dostarczyć produkt ponad 300 mln ludzi na całym świecie. (...)

Naszą misją jest pomoc użytkownikom w codziennej pracy, badaniach i zabawie, wprowadzając skomplikowane technologie na ich urządzenia bez potrzeby konfigurowania czegokolwiek. Dlatego możecie natychmiastowo używać VPN lub portfela krypto w przeglądarce i blokować reklamy bez żadnych rozszerzeń.

— Krystian Kolondra, EVP Browsers, Opera Software

W ciągu minionego roku Opera znacząco powiększyła bazę użytkowników. Jak zobaczycie na wykresach poniżej, ich liczba wzrosła do 68 milionów na PC i do 232 milionów na smartfonach.

opera-browsers-2020-PC.jpg opera-browsers-2020-MOBILE.jpg

Kolondra przekonuje, że przeglądarki nie muszą być poważne i nudne. Nie jest to podejście Opery i widać to po designie produktów, takich jak Opera GX, czyli przeglądarki dla graczy, która okazała się sukcesem. Mamy taki wewnętrzny żart, że zrobiliśmy Operę GX, bo mogliśmy i nikt inny się na to nie odważył. Prawda jest taka, że sami kochamy gry i gracze zasługują na lepszą, dedykowaną przeglądarkę — dodaje Kolondra.

Co więc czeka nas w 2020 roku? W przypadku Opery to nie takie oczywiste. Cóż, nigdy nie ujawniamy nowych funkcji przed ich wydaniem, jednak [mogę powiedzieć, że] pracujemy nad funkcjami produktywnymi i oszczędzającymi czas, a także usprawnieniami zadań, które robimy każdego dnia — wyjaśnia deweloper.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.