Jump to content

Niemiecki rząd zapłaci 800 tys. euro za przedłużone wsparcie Windows 7


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_220120201330_290268.jpg

Od wielu miesięcy wiadomo, że wsparcie dla Windows 7 można przedłużyć na kilka sposobów. Jest to stosunkowo łatwe, ale i kosztowne. Wiadomo jednak, że część organizacji skorzysta z oferty Extended Security Updates (ESU), by otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń aż do stycznia 2023 roku. Skorzysta z niej również niemiecki rząd, który na ten cel wyłoży 800 tysięcy euro.

14 stycznia tego roku Windows 7 otrzymał ostatnią comiesięczną aktualizację z łatkami bezpieczeństwa, po czym zakończył się jego cykl życia. Niektórzy gotowi są zapłacić, by go przedłużyć. Jak podaje gazeta „Handelsblatt”, niemiecki rząd nadal używa Windows 7 na ponad 33 tysiącach swoich komputerów, z czego blisko 20 tys. znajduje się w Berlinie. W 2018 roku rząd uruchomił program wsparcia migracji do nowszych systemów, z którego skorzystało 30 agencji. Okazuje się, że tylko 20 z nich przeszło w całości na Windows 10, a pozostałe zrobią to w najbliższych miesiącach.

Wsparcie w ramach ESU będzie świadczone przez maksymalnie 3 lata od zakończenia cyklu życia Siódemki. W pierwszym roku jego koszt dla jednego stanowiska wynosi ok. 25 dolarów i wzrasta dwukrotnie dla każdego kolejnego roku. Jest to ostatnia deska ratunku dla firm i departamentów, które nie kwapiły się do wykonania migracji w odpowiednim czasie (data końca wsparcia była znana i przypominana od lat) lub też które mają problem ze zgodnością sprzętu. Windows 10 może bowiem nie być zgodny z częścią przestarzałych podzespołów, a ich wymiana na nowe może okazać się droższa niż ESU. Z drugiej strony nie będziemy zaskoczeni, jeśli część organizacji nie zdąży ogarnąć migracji przed upływem tych 3 dodatkowych lat.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.