Jump to content

Wyszukiwarka w Windows 10 jest za wolna. Microsoft pracuje nad szybszym launcherem aplikacji


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_220120201217_152637.jpg

Microsoft pracuje nad nowym launcherem (programem uruchamiającym inne programy) o nazwie PowerLauncher. Wchodzi on w skład zestawu narzędzi PowerToys, o którym pisaliśmy już niejednokrotnie. PowerLauncher jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę szybkiego wyszukiwania i uruchamiania aplikacji. Jeśli wierzyć dokumentacji, narzędzie poradzi sobie z tym szybciej niż menu Start i zawarta w nim systemowa wyszukiwarka.

PowerLauncher został zaprojektowany, by uzupełnić dostępne opcje uruchamiania aplikacji w Windows 10, takie jak launchery innych firm (Launchy, Listary, Executor i Wox), oraz wbudowane opcje systemu, takie jak polecenie Uruchom otwierane skrótem Win + R, wyszukiwanie wywoływane skrótem Win + S czy wreszcie sam pasek wyszukiwania.

PowerToys jest skierowany głównie do zaawansowanych użytkowników Windows, chociaż jest on dostępny też dla użytkowników, którzy chcą korzystać z Windows w bardziej wydajny i produktywny sposób.
— Jessica Yuwono, Program Manager w Microsoft

PowerLauncher będzie oferował dodatkowe funkcje, w tym automatyczne uzupełnianie, historię wyszukiwania, menu kontekstowe, sugestie podczas pisania i uruchamianie aplikacji w trybie administratora lub otwierania instancji PowerShell. Narzędzie można będzie szybko wywołać za pomocą skrótu Win + Spacja, podobnie jak użytkownicy macOS mogą otwierać Spotlight za pomocą CMD + Spacja. Pojawi się też możliwość zmapowania skrótów Win + R lub Win + S, by zamiast polecenia Uruchom i systemowej wyszukiwarki otwierały właśnie PowerLauncher.

PowerLauncher-UI1.jpg PowerLauncher-UI2.jpg PowerLauncher-UI3.jpg PowerLauncher-UI5.jpg PowerLauncher-UI6.jpg PowerLauncher-UI7.jpg PowerLauncher-UI8.jpg PowerLauncher-UI9.jpg PowerLauncher-UI10.jpg

Na stronie ustawień narzędzia pojawią się opcje preferowanego wyniku wyszukiwania (np. najczęściej używany) i preferowanego sposobu wyszukiwania (np. wpisanie nazwy aplikacji). Dodatkowo można będzie wybrać maksymalną liczbę wyświetlanych wyników, domyślną powłokę i domyślny terminal.

Jak wspomnieliśmy, PowerLauncher wejdzie w skład PowerToys, aplikacji łączącej szereg narzędzi, które wykraczają poza standardowe możliwości Windows. Zestaw ten jest stale rozwijany na licencji open source. Microsoft planuje doposażyć go w jeszcze kilka innych rozwiązań w późniejszym czasie, takich jak "Maksymalizuj do nowego widżetu pulpitu", narzędzie do zabijania niereagujących procesów oraz rejestrator ekranu zapisujący animowane GIF-y.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.