Jump to content

Microsoft oferuje pomoc firmom, które utkwiły przy Windows Server 2008


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_210120201555_864713.jpg

Przed tygodniem miało miejsce jedno z najgłośniejszych wydarzeń w świecie Microsoft. Zakończyło się wsparcie dla Windows 7 i serwerowych odmian Windowsa, które zaprezentowane zostały ponad dekadę temu - Windows Server 2008 oraz jego bezpośredniego następcy, czyli Server 2008 R2. Organizacjom, które utkwiły przy tych niewspieranych wydaniach, Microsoft oferuje swoją pomoc i udostępnia zasoby. Stanowią one najlepszą odpowiedź na pytanie, co dalej.

Świadczenie pomocy technicznej dla Windows Server 2008 i 2008 R2 zakończy się 14 stycznia 2020 r. Oznacza to koniec regularnych aktualizacji zabezpieczeń. Nie pozwól, aby Twoje aplikacje i infrastruktura pozostały bez ochrony. Służymy pomocą podczas migracji do aktualnych wersji. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo, osiągi i innowacyjność.

Gigant opublikował sporo zasobów na stronie dotyczącej końca wsparcia Windows Server 2008. Na wstępnie warto pobrać przewodnik migracji w formacie PDF. Znajdują się tam porady ułatwiające przejście przez cztery fazy migracji, takie jak oszacowanie, właściwa migracja, optymalizacja oraz ochrona i zarządzanie. W szczególności dowiemy się, jakie są możliwe ścieżki migracji. Kolejnym materiałem jest listopadowa sesja z Microsoft Ignite dotycząca właśnie końca wsparcia Windows Server 2008. Ned Pyle kierujący zespołem Windows Server prowadzi widza przez najważniejsze aspekty, takie jak inwentaryzacja, planowanie i podjęcie decyzji, czy migrować, upgrade'ować, czy przenieść serwery. Po drodze zobaczymy przegląd pomocnych narzędzi Microsoftu.

Sesja opisuje też opcje skorzystania z Extended Security Updates lub przełączenia się do Windows Server hostowanego jako maszyna wirtualna w Azure. Ned Pyle zauważa, że korzystanie z Windows Server w modelu on-premise jest nadal OK, jako że w ten sposób działa nadal 88% instancji systemu. Dodaje on, że nadal "większość serwerów na świecie" działa pod kontrolą Windows Server 2008.

Na stronie znajdują się też zasoby pomocne m.in. w takich krokach, jak:

  • Ocena: Zidentyfikuj i zinwentaryzuj aplikacje i role serwera dostępne w Windows Server 2008 i 2008 R2. Przeanalizuj obciążenia w celu wybrania najlepszej ścieżki — migracji do Azure lub aktualizacji lokalnej.
  • Migracja: Wykonaj ruch — przeprowadź migrację maszyn wirtualnych do platformy Azure lub uaktualnij do najnowszej wersji Windows Server.
  • Optymalizacja: Dostosuj swoje zasoby w celu zarządzania nimi, optymalizacji kosztów oraz zwiększenia bezpieczeństwa i poziomu zgodności z przepisami w odniesieniu do obciążeń hybrydowych.

Dla każdego z tych kroków Microsoft udostępnia odnośniki do zestawu narzędzi do pobrania, Centrum migracji Azure, zarządzania za pomocą System Center i wielu innych zasobów. Dodatkowo możemy dowiedzieć się więcej o systemie Windows Server w jego nowszych odsłonach 2016 i 2019.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.