Jump to content

Klasyczny Edge i Edge Chromium na tym samym urządzeniu? To jednak możliwe!


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

lead_210120201254_775814.jpg

Jak od dawna wiadomo, instalując stabilne wydanie nowego Edge Chromium, musimy pożegnać się z klasycznym Edge. Te dwie przeglądarki nie mogą współistnieć w tym samym systemie. Tak przynajmniej twierdził Microsoft i na to wskazuje praktyka. Okazuje się tymczasem, że istnieje sposób, by zachować obydwie przeglądarki. Co więcej, podał go na tacy sam Microsoft!

Sposób 1: Edytor lokalnych zasad grupy

Sposób ten może nie zadziałać, jeśli w Edytorze grupy brakuje podanej ścieżki. W takiej sytuacji można skorzystać ze sposobu drugiego.

 1. Zablokuj automatyczną instalację nowego Edge przez Windows Update.
 2. Zainstaluj nową wersję Edge w kanale Beta.
 3. Otwórz menu Start i wpisz gpedit.msc, a następnie kliknij najlepszy wynik. Możesz też wykonać skrót Win + R i to samo wpisać w poleceniu Uruchom.
 4. Otworzy się Edytor lokalnych zasad grupy. Przejdź do ścieżki Konfiguracja komputera > Szablony administracyjne > Microsoft Edge Update > Applications.
 5. Znajdź ustawienie Allow Microsoft Edge Side by Side browser experience, kliknij je dwukrotnie, zaznacz Włączone i kliknij OK.
 6. Microsoft dodaje, że klasyczny Edge musi być ponownie przypięty do menu Start i paska zadań oraz że strony przypięte do paska zadań lub menu Start będą kierowane do nowego Edge.

Sposób 2: Edytor rejestru

Sposób ten zadziała również po zainstalowaniu nowego Edge. Najpierw trzeba go jednak odinstalować.

 1. Otwórz Panel sterowania, kliknij Programy i funkcje, znajdź na liście Microsoft Edge (oznaczony nową ikoną), kliknij go prawym przyciskiem i wybierz Odinstaluj.
 2. Otwórz menu Start i wpisz regedit, a następnie kliknij najlepszy wynik. Możesz też wykonać skrót Win + R i to samo wpisać w poleceniu Uruchom.
 3. Otworzy się Edytor rejestru. Przejdź do ścieżki Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft.
 4. Kliknij klucz Microsoft prawym przyciskiem i wybierz Nowy > Klucz. Nadaj mu nazwę EdgeUpdate.
 5. Przejdź do klucza EdgeUpdate, kliknij prawym przyciskiem pusty obszar i wybierz Nowy > Wartość DWORD (32-bitowa). Nadaj jej nazwę Allowsxs.
 6. Kliknij dwukrotnie utworzoną wartość i upewnij się, że w polu Dane wartości widnieje 0. Zamknij edytor rejestru.
 7. Teraz możesz ręcznie pobrać instalator nowego Edge. Przeglądarka zainstaluje się obok wersji klasycznej. Starsza wersja będzie widniała w menu Start jako Microsoft Edge Legacy.

Jak widać, metody te są dość pokrętne, ale mogą okazać się przydatne dla tych, którzy z jakiegoś powodu pragną używać nowego Edge, jednocześnie nie rezygnując z jego poprzedniej wersji.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 0
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.