Jump to content

Acer prezentuje edukacyjne laptopy spełniające wojskowe standardy wtrzymałości


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_210120201137_230660.jpg

Komputery przeznaczone dla edukacji charakteryzują się wyjątkowym minimalizmem pod każdym względem. Priorytetem są tutaj prostota, wytrzymałość, bezpieczeństwo i niska cena. To logiczne, biorąc pod uwagę teoretyczne warunki, w jakich przyjdzie im pracować. Acer pokazał właśnie kolejną serię swoich edukacyjnych maszyn o nawie TravelMate oraz jednego Chromebooka.

TravelMate B3

TravelMate B3 oraz TravelMate Spin B3 to komputery wyposażone w Windows 10, przy czym wersja Spin to laptop konwertowalny, którego ekran pracuje w zakresie 360 stopni. Cała reszta jest praktycznie identyczna w obu modelach. Znajdziemy tutaj procesory Intel Pentium lub Celeron oraz 11,6-calowe wyświetlacze HD. Oczywiście, wersja Spin obsługuje również dotyk, a także wspiera pióro Wacom AES. Spełniają militarne standardy odporności MIL-STD-810G, co jest bardzo dobrą wiadomością, wszak szkoła potrafi być prawdziwym polem bitwy. Zarówno TravelMate B3 jak i TravelMate Spin B3 trafią do sprzedaży w kwietniu w cenie odpowiednio 239 dolarów i 329 dolarów.

Chromebook C871

System Google ChromeOS zadomowił się całkiem nieźle właśnie na rynku edukacyjnym, dlatego nie dziwi, że obok wspomnianych wyżej modeli z Windows 10, Acer zaprezentował też nowego Chrombooka C871. Tutaj zaskoczeniem jest obecność procesora Intel Core i3 10110U 10 generacji, ale dostępna jest również opcja z Intel Pentium Gold. Ponadto ma 12-calowy ekran w proporcjach 3:2

Acer twierdzi, że Chromebook C871 jest nawet bardziej wytrzymały, niż przewidują to wspomniane standardy MIL-STD-810G, ponieważ ma wzmocniony zawias, który został zaprojektowany tak, aby uczniowie mogli podnieść komputer, trzymając za wyświetlacz i jednocześnie go nie uszkodzić. Ponadto ma wytrzymać upadki z wysokości metra, ale również przypadkowe nadepnięcia przez osobę o wadze około 60 kg. Na takie deklaracje trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka, bo nie jest to sprzęt niezniszczalny. Chromebook C871 będzie dostępny w marcu w USA w cenie od 329,99 dolarów, a w Europie w maju w cenie od 299 euro.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.