Jump to content

Microsoft Mouse and Keyboard Center teraz z obsługą urządzeń ARM64


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_200120201150_682842.jpg

Microsoft Mouse and Keyboard Center to aplikacja, która ułatwia optymalne wykorzystanie klawiatury i myszy Microsoft oraz pomaga spersonalizować i dostosowywać ich pracę. Do tej pory nie była dostępna dla komputerów z systemem Windows 10 i procesorem ARM, takich jak Surface Pro X. Zmieniło się to dopiero za sprawą ostatniej aktualizacji. Dodaje ona też wsparcie dla kilku nowych urządzeń wejścia.

Aplikacja jest rodzajem centrum ustawień urządzeń peryferyjnych Microsoftu i pozwala zmieniać ich ustawienia w zależności od urządzenia. Zwykle możemy zmienić działanie przycisków myszy i czułość pokręteł, ustawić niestandardowe akcje i wibracje czy też włączać lub wyłączać działanie niektórych przycisków klawiatury. Można też przykładowo włączyć ustawienie dla Surface Precision Mouse, gdzie po przesunięciu wskaźnika myszy poza ekran jednego urządzenia zaczynamy kontrolować drugi PC sparowany z myszą, podobnie jak to wygląda na komputerach z dwoma monitorami. Standardowo, aby korzystać z różnych dodatkowych możliwości klawiatury i myszy, wymagane było zainstalowanie sterowników. W przypadku Mouse and Keyboard Center nie jest to już wymagane.

Mouse and Keyboard Center

Chociaż wydany niedawno Surface Pro X jest produktem Microsoftu, jego posiadacze dotąd nie mogli wydobyć pełnego potencjału z urządzeń wskazujących. Teraz mogą, ponieważ Mouse and Keyboard Center 12 obsługuje pecety ARM64. Oprócz tego dodano wsparcie dla kilku nowych urządzeń:

  • Microsoft Bluetooth Keyboard
  • Microsoft Bluetooth Mouse
  • Microsoft Ergonomic Keyboard
  • Microsoft Ergonomic Mouse

Microsoft Mouse and Keyboard Center w aktualnej wersji 12.181 pobierzemy bezpłatnie ze strony Microsoft. W chwili publikacji na polskiej stronie znajduje się przestarzała informacja o braku wsparcia dla ARM64. Jeśli zależy Wam na tym konkretnym instalatorze, znajdziecie go na angielskiej wersji strony.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.