Jump to content

Pierwsi nabywcy HoloLens 2 narzekają na niespójne kolory. Microsoft odpowiada


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_170120201836_74063.jpg

Pierwszych właścicieli HoloLens 2 spotkało niemiłe zaskoczenie. Na całej powierzchni soczewek na wirtualne obrazy nakładają się niespodziewanie tęczowe barwy. Temat jest poruszany m.in. na Reddicie. Poniżej przytaczamy zarówno oświadczenie Microsoftu, jak i komentarz Alexa Kipmana.

Microsoft stale inwestuje i dokonuje innowacji na polu technologii wyświetlania. Microsoft HoloLens 2 zawiera nowy typ wyświetlacza, który więcej niż dubluje pole widzenia oryginalnego HoloLens i jest efektem szeregu kompromisów, jeśli chodzi o balans wyświetlacza. Wiemy o raportach od niektórych deweloperów doświadczających problemów z ich wyświetlaczami i pracujemy z nimi blisko, by zrozumieć ich podłoże.
— Microsoft

Do raportów odniósł się również "ojciec chrzestny" HoloLens, Alex Kipman. Przyjął on strategię raczej defensywną, twierdząc, że zdjęcia wykonane telefonem nie oddają tego, co dokładnie widzi użytkownik. Jest to spowodowane specyficzną optyką HoloLens:

Przyjaciele, mamy system okularów, który tworzy obraz z tyłu waszych oczu, nie z przodu. Śledzenie oczu stale poprawia komfort, w tym także kolor. Odsunięcie źrenicy wyjściowej (odległość soczewki od źrenicy) zmienia jakość obrazu. Im dalej jesteś, tym gorsza staje się jakość obrazu w kontekście MTF, a także jednolitości kolorów. (...)

Jeśli doświadczacie problemów z naszym produktem, to po pierwsze, przepraszamy, a po drugie, łapcie nas ([email protected] to wasz przyjaciel) i pochylmy się na tym, jak możemy rozwiązać wasze problemy. Zespół jest w pełni pochylony i słucha.
— Alex Kipman, Technical Fellow, Mixed Reality and AI, Microsoft

Mimo tych zapewnień redakcja RoadtoVR oceniła, że w jej odczuciu spójność kolorów HoloLens 2 jest gorsza niż w goglach pierwszej generacji. Tak czy inaczej Microsoft musi dopiero namierzyć źródło problemu, bo z pewnością nie jest nim zbyt duża odległość gogli od oka czy aparatu.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.