Jump to content

Microsoft stanie się negatywny węglowo do 2030 roku


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_170120201501_992651.jpg

Naukowcy są zgodni co do tego, że węgiel w atmosferze jest rosnącym problemem. Tworzy on pułapkę cieplną i zmienia klimat. Średnia temperatura na planecie wzrosła już o jeden stopień i jeśli nie zatrzymamy emisji, będzie wzrastać dalej, co doprowadzi do katastrofy. Szacuje się, że od czasu pierwszej rewolucji przemysłowej w wyniku ludzkiej aktywności wyemitowano ponad 2 biliony ton gazów cieplarnianych, a 3/4 z nich to dwutlenek węgla, którego większą część wyemitowano od lat 50. To więcej, niż natura może ponownie absorbować. Gdy gaz wejdzie w atmosferę, jego wchłonięcie może zająć tysiące lat.

Eksperci klimatyczni uważają, że powinniśmy doprowadzić do zerowej emisji netto, co oznacza, że ludzkość będzie usuwała tyle CO2, ile wytwarza każdego roku. Będzie to wymagało agresywnych podejść, nowych technologii, które dziś jeszcze nie istnieją, i innowacyjnej polityki publicznej. To ambitny cel, który Microsoft zamierza osiągnąć w ciągu dekady, ale na nim nie poprzestanie. Gigant chce nie tylko doprowadzić do zerowego bilansu, ale również usunąć cały ślad węglowy, jaki firma wyemitowała od początku swojego istnienia, czyli od 1975 roku.

Podczas gdy świat będzie musiał osiągnąć zerową emisję netto, ci z nas, którzy mogą sobie pozwolić, by iść do przodu szybciej i dalej, powinni to zrobić. Właśnie dlatego ogłaszamy dziś ambitny cel i nowy plan redukcji i ostatecznie usunięcia śladu węglowego Microsoftu.

Do 2030 roku Microsoft będzie węglowo negatywny, a do 2050 roku Microsoft usunie ze środowiska cały węgiel, który firma wyemitowała zarówno bezpośrednio, jak i poprzez pobór energii, od czasu założenia w 1975 roku.

— Brad Smith, President w Microsoft

Proces usuwania śladu węglowego ponad pół wieku działalności wymaga szczegółowego planu. Microsoft wystartował zatem z agresywnym programem, mającym na celu redukcję emisji o połowę do 2030 roku zarówno przez samą firmę, jak i jej cały łańcuch dostaw i wartości.

Microsoft

Microsoft wystartował też z inicjatywą, w ramach której przy pomocy swojej technologii będzie pomagał dostawcom i klientom z całego świata w redukcji ich własnych śladów węglowych. Oprócz tego firma przeznaczy miliard dolarów na fundusz innowacji klimatycznych, który przyspieszy światowy rozwój technologii redukcji, przechwytywania i usuwania CO2. Sprawozdania z efektów tej działalności będą co roku przedstawiane w Environmental Sustainability Report.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.