Jump to content

Live Presentations — nowa funkcjonalność w PowerPoint


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_170120201134_347726.jpg

Microsoft zapowiedział nową funkcjonalność Live Presentations w PowerPoint. Jest ona nastawiona na zdalną prezentację w formie przypominającej interaktywny streaming. Z jej wykorzystaniem można będzie prezentować treści każdej osobie z dostępem do Internetu. Widzowie będą też mogli przybliżać slajdy, by zobaczyć szczegóły, robić zrzuty ekranu i dokonywać interakcji w czasie rzeczywistym.

Korzystając z przeglądarkowego PowerPoint, który jest częścią Office 365 Education, można będzie szkolić nauczycieli i prezentować treści dowolnemu uczestnikowi. Do takiej prezentacji Live uzyskamy dostęp za pomocą kodu QR, który wystarczy zeskanować, lub też tradycyjnego linka. W sesjach mogą uczestniczyć osoby posługujące się różnymi językami. Każda z nich otrzyma na swoim urządzeniu napisy z tłumaczeniem na żywo w jednym z 60 języków.

W ramach Live Presentations widzowie mogą wysyłać reakcje, które prezentujący będzie widział na żywo. Uczestnicy otrzymają też ankietę. Po zakończeniu prezentacji jej autor otrzyma maila z zebranym feedbackiem widzów i rekomendacjami. Wglądy te pozwolą ulepszyć przyszłe prezentacje i szkolenia.

Nowy sposób prezentacji Microsoft zamierza pokazać na konferencji edukacyjnej Bett UK w przyszłym tygodniu. Oprócz niej gigant omówi jeszcze kilka nowych funkcji i przedstawi w sumie 14 nowych komputerów edukacyjnych z procesorami ARM i Intel.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.