Jump to content

Microsoft prezentuje nowe edukacyjne PC z procesorami ARM i mobilnym internetem


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_160120201933_668585.jpg

Wprawdzie do sezonu back to school jeszcze bardzo daleko, ale nie powstrzymuje to Microsoftu przed rozbudową swojego portfolio urządzeń dedykowanych rynkowi edukacyjnemu. Jak zwykle pecety te cechuje niska cena, ale nie jest to jedyny trend. Microsoft postawił mocny nacisk na łączność mobilną oraz architekturę ARM. Gigant chce zaprezentować w sumie 14 nowych urządzeń o pewnym stopniu zróżnicowania. Co już o nich wiadomo?

Oficjalna prezentacja nowych urządzeń nastąpić ma na konferencji edukacyjnej Bett UK w przyszłym tygodniu. Oprócz nawiązania partnerstwa z T-Mobile, które zapewni wybranym okręgom szkolnym w USA zasięg 4G LTE SIM, gigant wskazuje też na korzyści z wykorzystania komórkowych, "Połączonych PC" w rejonach wiejskich i zaniedbanych. Jeśli chodzi o całkiem nowe Connected PCs, dwa z nich zostały zaprojektowane i wycenione z myślą o rynku edukacyjnym i trafią do portfolio edukacyjnego Microsoftu tego lata. Są to JP.IK Turn T101 (od 299 USD) i Positivo Wise N1212S (od 575 USD). Oba urządzenia opierają się na architekturze ARM, podobnie jak inne pecety z łącznością komórkową od Microsoftu i jego partnerów — Surface Pro X, Samsung Galaxy Book S, Maibenben Xioamai X228, Lenovo C630 Yoga, Samsung Galaxy Book 2 czy Huawei Matebook E.

Microsoft wprowadza też na rynek edukacyjny pecety z procesorami Intel, które nie mają łączności komórkowej. Urządzenia takich producentów, jak Acer, Dell, HP i Lenovo, niektóre zaczynające się od 199 USD, otrzymają upgrade procesora, większe ekrany, miejsce na pióro i nowe diody, które będą wskazywały, czy urządzenie jest ładowane i połączone z Internetem.

Siedem z naszych nowych urządzeń zawiera najnowszy procesor Intel, który daje wam 46% więcej wydajności systemu niż dotychczas. Uczniowie mogą mieć wiele otwartych kart przeglądarki, pracując nad dokumentami i współpracując z kolegami z klasy bez wypadania z rytmu.
— Microsoft Education Team

Nie spodziewamy się, by Microsoft powrócił do tematu Surface Go na tegorocznym Bett. Urządzenie z procesorem Intel i systemem Windows 10 S ukazało się latem 2018 roku i od tego czasu nie doczekało się aktualizacji. Z drugiej strony krążą plotki, że w tym roku Microsoft przedstawi Surface Go 2 z procesorem ARM. Póki co gigant nie mówi nic o nadchodzącym Windows 10X, który przecież na urządzeniach partnerów ma szansę rywalizować z Chromebookami. Oprócz prezentacji nowych urządzeń Microsoft zamierza pokazać możliwości prezentacji PowerPoint, usługę wideo Stream, aplikację Flipgrid Camera, świeżo wydaną przeglądarkę Edge i funkcję OneNote Live Captions.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.