Jump to content

Nowy Edge może zainstalować się w innym jezyku. Co wtedy zrobić?


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_160120201522_136049.jpg

Microsoft Edge oparty na Chromium od wczoraj dostępny jest w wersji stabilnej, ale nie oznacza to, że jest to produkt ostateczny. Podobnie jak wszystkie inne popularne przeglądarki jest on stale rozwijany, a efekty tych prac można śledzić w wersjach Canary, Dev i Beta. Jeśli chodzi o wydanie stabilne, niestety nie jest ono pozbawione problemów. Jeden z nich może dotyczyć języka instalacji.

Zamieszanie związane z językiem zaczyna się właściwie już na stronie pobierania, która dostępna jest tylko w języku angielskim. Widnieje na niej komunikat Introducing the new Microsoft Edge i przycisk DOWNLOAD for Windows 10 wraz z przyciskiem pozwalającym wybrać instalator dla innego systemu. Po jego kliknięciu zobaczymy już stronę w języku lokalnym (Pobierz nową przeglądarkę Microsoft Edge) z postanowieniami licencyjnymi i przyciskiem Zaakceptuj i pobierz. Zwykle dla użytkowników z polskim systemem jest to język polski, ale czasem opcja jest interpretowana błędnie i np. warunki są wyświetlane w języku niemieckim. Tak to wyglądało u nas przy jednej z prób wejścia na stronę w starym Edge.

Jak pobrać Microsoft Edge

To jednak nie koniec zamieszania. Po przeklikaniu strony i pobraniu instalatora może okazać się, że Microsoft Edge zainstalował się w innym języku, niż oczekiwaliśmy. Problem zidentyfikowali programiści odpowiedzialni za Edge i obiecali zająć się problemem. Widzieliśmy trochę raportów o przeglądarce instalującej się w języku innym niż spodziewany. Nasz zespół jest tego świadomy i pilnie pracuje nad rozwiązaniem. Wyczekujcie dalszych aktualizacji - piszą deweloperzy.

Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście. Najlepiej zacząć od sprawdzenia, jaki adres URL wyświetla się po najechaniu na przycisk Zaakceptuj i pobierz. Link do pobrania wersji polskiej wygląda tak: https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2108834&Channel=Stable&language=pl, przy czym istotne są dwie ostatnie litery. Jeśli zamiast pl widnieje tam en czy es, wystarczy te znaki podmienić na pasku adresu. Niezależnie od tego, w jakim domyślnym języku zainstalował się Edge, w każdym momencie możemy zmienić język przeglądarki. Wystarczy kliknąć menu Ustawienia i nie tylko (...), przejść do sekcji Języki i w sekcji Preferowane języki znaleźć Polski, kliknąć Więcej akcji (...) i wybrać Przenieś na górę. Jeśli brakuje któregoś języka, należy kliknąć Dodaj języki, zaznaczyć go na liście i kliknąć Dodaj.

Nie jest to jedyny problem, którym na starcie uraczył nas nowy Edge. Niektórzy doświadczają najzwyklejszego wysypywania się przeglądarki w losowych momentach, co kończy się komunikatem Program Microsoft Edge przestał działać. Liczymy, że te niedogodności wkrótce znikną.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.