Jump to content
Sign in to follow this  
BOT 1shot2kill.pl

Artykuł YouTube pozwala teraz przejrzeć historię komentarzy danego użytkownika

Recommended Posts

Admin

lead_160120201402_715841.jpg

Google wielokrotnie mówiło o swoich wysiłkach w usuwaniu mowy nienawiści i innych niechcianych treści. Przykładowo w ciągu tylko jednego kwartału firma usuwa z YouTube ponad 100 tysięcy filmów szerzących nienawiść. Teraz do portalu dodaje nową funkcję, która ułatwi namierzenie spamerów, trolli, hejterów czy osób piszących tendencyjne komentarze.

Funkcją tą jest nowa karta profilu, która zapewnia więcej informacji na temat danego użytkownika. Otworzymy ją, klikając obraz profilu obok komentarza pod wideo. Karta zawiera informacje o kanałach użytkownika i liczbie ich subskrybentów, a także możliwość ich zasubskrybowania. Jeśli dane te są publiczne, zobaczymy również listę kanałów subskrybowanych przez użytkownika. Co jednak najważniejsze, na karcie tej zobaczymy, jak wiele komentarzy osoba ta zostawiła na kanale, pod którym udostępniła komentarz, z którego otworzyliśmy tę kartę.

YouTube

W widoku tym zobaczymy nie tylko liczbę komentarzy, ale też ich treść. Kliknięcie któregoś z nich przeniesie nas na stronę filmu, pod którym został napisany. Funkcjonalność ta ma duży potencjał społecznościowy, ale też pomaga w odnalezieniu wzorców, takich jak częste zostawianie negatywnych komentarzy pod wieloma filmami jednego twórcy. Pozwala to wykryć spamera, trolla, hejtera związanego z kanałem itd. Przykładowo jeśli użytkownik pod każdym filmem pisze to samo, to jest to znak, że jego komentarze nie są spontanicznym głosem w dyskusji, a działaniem zorganizowanym i nastawionym na konkretny efekt.

Zasięg funkcjonalności jest w pewien sposób ograniczony i pozwala sprawdzić komentarze tylko na kanale, z którego wideo właśnie oglądamy. Co więcej, dostępna jest na razie tylko w aplikacji YouTube na Androida. Jako że zmiana następuje po stronie serwera, nie jest wymagane pobieranie aktualizacji.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.