Jump to content

YouTube pozwala teraz przejrzeć historię komentarzy danego użytkownika


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_160120201402_715841.jpg

Google wielokrotnie mówiło o swoich wysiłkach w usuwaniu mowy nienawiści i innych niechcianych treści. Przykładowo w ciągu tylko jednego kwartału firma usuwa z YouTube ponad 100 tysięcy filmów szerzących nienawiść. Teraz do portalu dodaje nową funkcję, która ułatwi namierzenie spamerów, trolli, hejterów czy osób piszących tendencyjne komentarze.

Funkcją tą jest nowa karta profilu, która zapewnia więcej informacji na temat danego użytkownika. Otworzymy ją, klikając obraz profilu obok komentarza pod wideo. Karta zawiera informacje o kanałach użytkownika i liczbie ich subskrybentów, a także możliwość ich zasubskrybowania. Jeśli dane te są publiczne, zobaczymy również listę kanałów subskrybowanych przez użytkownika. Co jednak najważniejsze, na karcie tej zobaczymy, jak wiele komentarzy osoba ta zostawiła na kanale, pod którym udostępniła komentarz, z którego otworzyliśmy tę kartę.

YouTube

W widoku tym zobaczymy nie tylko liczbę komentarzy, ale też ich treść. Kliknięcie któregoś z nich przeniesie nas na stronę filmu, pod którym został napisany. Funkcjonalność ta ma duży potencjał społecznościowy, ale też pomaga w odnalezieniu wzorców, takich jak częste zostawianie negatywnych komentarzy pod wieloma filmami jednego twórcy. Pozwala to wykryć spamera, trolla, hejtera związanego z kanałem itd. Przykładowo jeśli użytkownik pod każdym filmem pisze to samo, to jest to znak, że jego komentarze nie są spontanicznym głosem w dyskusji, a działaniem zorganizowanym i nastawionym na konkretny efekt.

Zasięg funkcjonalności jest w pewien sposób ograniczony i pozwala sprawdzić komentarze tylko na kanale, z którego wideo właśnie oglądamy. Co więcej, dostępna jest na razie tylko w aplikacji YouTube na Androida. Jako że zmiana następuje po stronie serwera, nie jest wymagane pobieranie aktualizacji.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.