Jump to content
Sign in to follow this  
BOT 1shot2kill.pl

Artykuł Wydawcy nie będą już dostawać 95% zysku ze sprzedaży w Microsoft Store

Recommended Posts

Admin

lead_160120201242_324979.jpg

Niecały rok temu w Microsoft Store wszedł w życie zapis, dzięki któremu deweloperzy aplikacji zaczęli otrzymywać 95% zysków ze sprzedaży, jeśli aplikacja została zakupiona po wejściu przez głębokie linkowanie (bezpośredni link do strony aplikacji). W pozostałych przypadkach, również przy sprzedaży gier, podział wyglądał po staremu, tj. 85% dla dewelopera i 15% dla Microsoftu. Taki układ nie potrwał jednak długo.

Atrakcyjny podział zysków Microsoft zapowiedział na konferencji Build 2018, ale z jego wprowadzeniem zwlekał aż do marca 2019 roku. Wydawcy zaczęli zgarniać niemal cały zysk ze sprzedaży, jeśli klient odkrył aplikację dzięki ich własnej promocji, a nie np. przeglądając Microsoft Store. To z pewnością mogło zachęcić wydawców do bardziej aktywnego promowania aplikacji, a co za tym idzie — również promowania samego Sklepu. Tymczasem wygląda na to, że był to tylko eksperyment. W tym tygodniu Microsoft zaktualizował warunki umowy z wydawcami.

Jak głosi jeden z punktów, 14 stycznia usunięto podział zysków 95/5%, który obowiązywał wcześniej kwalifikujące się aplikacje, kiedy zakup przez klienta był bezpośrednio kierowany przez aktywności promocyjne wydawcy. Zmianie nie ulega natomiast podział zysków 85/15%, który i tak wydaje się całkiem atrakcyjny.

Na razie nie wiadomo, dlaczego Microsoft wycofał ten zapis. Gigant nie przedstawił jeszcze oficjalnego stanowiska, na które czekamy. Naszym zdaniem ma to związek z ostatnimi zapowiedziami. Chodzi o planowane zamknięcie Microsoft Store for Business oraz Microsoft Store for Education, które nastąpi w okolicach 30 czerwca tego roku. Microsoft Store jest dostępny dla ponad 900 milionów użytkowników. Dla deweloperów jest to spory rynek, choć nie ma danych, jaka część użytkowników w ogóle robi w nim zakupy.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.