Jump to content
Sign in to follow this  
BOT 1shot2kill.pl

Artykuł To koniec Windows 10 Mobile... tym razem na serio

Recommended Posts

Admin

lead_150120200840_926552.jpg

Zdaję sobie sprawę, że to może być już nieco męczące, ale obiecuję, że to już ostatni raz. Tym razem Windows 10 Mobile umiera ostatecznie, definitywnie i bezwarunkowo. O końcu tego systemu pisaliśmy już wielokrotnie i koniec ten miał nastąpić jeszcze przed świętami. Tymczasem Microsoft przedłużył jego wsparcie o dodatkowy miesiąc aż do 14 stycznia, czyli do wczoraj. To nie tak, że to niby coś zmienia, bo ten system i tak jest w gruncie rzeczy martwy już od dawna. To po prostu taki przysłowiowy ostatni gwóźdź do cyfrowej trumny mobilnych okienek. Zamknięcie rozdziału i postawienie ostatniej kropki.

Lista zmian kompilacji 16299.1625 jest oczywiście porażająca i obejmuje aż jedną pozycję, zresztą dokładnie tę samą jak w aktualizacji 1709 dla Windows 10:

  • Aktualizacje zabezpieczeń silnika skryptów Microsoft, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, Windows Media, wirtualizacji systemu Windows, pamięci i systemów plików Windows oraz Windows Server.

Chociaż system Windows 10 Mobile nie jest już przez Microsoft obsługiwany, to telefony powinny nadal działać zgodnie z oczekiwaniami. Funkcjonuje również sklep Microsoft Store i można z niego pobierać aplikacje, przynajmniej na razie. Można jednak zakładać, że podobnie jak w przypadku Windows Phone, mobilna Dziesiątka również w przyszłości utraci dostęp do sklepu.

Całe to zamieszanie z Windows 10 ma wymiar bardziej symboliczny - jest to jedna z największych porażek technologicznego giganta, który do tamtej pory nie pozbierał się do końca na rynku mobilnym. Wielki powrót zapowiada się na 2020 rok, wraz z Surface Duo i Neo oraz dalszą integracją z platformą Android.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.