Jump to content

To koniec Windows 10 Mobile... tym razem na serio


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_150120200840_926552.jpg

Zdaję sobie sprawę, że to może być już nieco męczące, ale obiecuję, że to już ostatni raz. Tym razem Windows 10 Mobile umiera ostatecznie, definitywnie i bezwarunkowo. O końcu tego systemu pisaliśmy już wielokrotnie i koniec ten miał nastąpić jeszcze przed świętami. Tymczasem Microsoft przedłużył jego wsparcie o dodatkowy miesiąc aż do 14 stycznia, czyli do wczoraj. To nie tak, że to niby coś zmienia, bo ten system i tak jest w gruncie rzeczy martwy już od dawna. To po prostu taki przysłowiowy ostatni gwóźdź do cyfrowej trumny mobilnych okienek. Zamknięcie rozdziału i postawienie ostatniej kropki.

Lista zmian kompilacji 16299.1625 jest oczywiście porażająca i obejmuje aż jedną pozycję, zresztą dokładnie tę samą jak w aktualizacji 1709 dla Windows 10:

  • Aktualizacje zabezpieczeń silnika skryptów Microsoft, kompozycji i wprowadzania danych w systemie Windows, Windows Media, wirtualizacji systemu Windows, pamięci i systemów plików Windows oraz Windows Server.

Chociaż system Windows 10 Mobile nie jest już przez Microsoft obsługiwany, to telefony powinny nadal działać zgodnie z oczekiwaniami. Funkcjonuje również sklep Microsoft Store i można z niego pobierać aplikacje, przynajmniej na razie. Można jednak zakładać, że podobnie jak w przypadku Windows Phone, mobilna Dziesiątka również w przyszłości utraci dostęp do sklepu.

Całe to zamieszanie z Windows 10 ma wymiar bardziej symboliczny - jest to jedna z największych porażek technologicznego giganta, który do tamtej pory nie pozbierał się do końca na rynku mobilnym. Wielki powrót zapowiada się na 2020 rok, wraz z Surface Duo i Neo oraz dalszą integracją z platformą Android.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.