Jump to content
Sign in to follow this  
BOT 1shot2kill.pl

Artykuł Dlaczego Microsoft wygrał kontrakt JEDI? Satya Nadella zna odpowiedź

Recommended Posts

Admin

lead_140120201852_892230.jpg

W październiku zeszłego roku Departament Obrony Stanów Zjednoczonych obwieścił, że przyznał Microsoftowi kontrakt Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI) o wartości maksymalnej 10 mld dolarów, jeśli przez 10 lat wszystkie opcje zostaną wykonane. Było to dla wielu zaskoczeniem, jako że za faworyta uznawano Amazon. Ten oczywiście nie jest zadowolony z decyzji DoD, zapowiedział nawet pozew i zamierza zablokować sądownie kontrakt z Microsoftem. Mimo to CEO firmy z Redmond wierzy, że zwycięstwo jej się zwyczajnie należało.

Zdaniem szefa Microsoftu kontrakt zapewniły firmie możliwości wynikające z pozycji lidera na rynku chmury hybrydowej. Jesteśmy dziś jedynymi, którzy posiadają możliwość rozprowadzania mocy obliczeniowej, dyskutowania o danych i spójności zarządzania, bezpieczeństwa i danych — mówił Satya Nadella na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Zaznaczył też, że dzisiejsze możliwości platformy hybrydowej w Azure są efektem trwających od dekady wysiłków. Według niego nie można budować chmury z jedną architekturą i później decydować się na dodanie możliwości hybrydowych, aby zapewnić spójność warstwie krańcowej.

Organizacje mogą mieć wiele aplikacji działających na różnym sprzęcie w centrach danych on-premise, wielu chmurach i na urządzeniach krawędziowych. Azure w przeciwieństwie do AWS w dość unikalny sposób oferuje firmom elastyczność działania w dowolnym punkcie środowiska hybrydowego, a także pozwala im działać bezpiecznie i płynnie. Odnosząc się do oskarżeń Amazona, Microsoft wystosował oświadczenie:

Wierzymy, że fakty pokażą, że [w Departamencie Obrony] przeprowadzili szczegółowy, dogłębny i uczciwy proces, rozstrzygając, że potrzeby żołnierza będą najlepiej zaspokojone przez Microsoft.

Nikt nawet nie zbliżył się do tego, co Microsoft oferuje w zakresie chmury hybrydowej. Tak przynajmniej uważa sam Microsoft i spór związany z kontraktem jest jeszcze jedną okazją, by o tym mówić. Z szacunków Microsoftu wynika, że ponad 95% firm z listy Fortune 500 korzysta z Azure, a zdaniem White głównym tego powodem są właśnie możliwości hybrydowe. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wcześniejszym tekście: Chmura hybrydowa to nie faza przejściowa. Microsoft zrozumiał to jako pierwszy.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.