Jump to content

Dlaczego Microsoft wygrał kontrakt JEDI? Satya Nadella zna odpowiedź


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_140120201852_892230.jpg

W październiku zeszłego roku Departament Obrony Stanów Zjednoczonych obwieścił, że przyznał Microsoftowi kontrakt Joint Enterprise Defense Infrastructure (JEDI) o wartości maksymalnej 10 mld dolarów, jeśli przez 10 lat wszystkie opcje zostaną wykonane. Było to dla wielu zaskoczeniem, jako że za faworyta uznawano Amazon. Ten oczywiście nie jest zadowolony z decyzji DoD, zapowiedział nawet pozew i zamierza zablokować sądownie kontrakt z Microsoftem. Mimo to CEO firmy z Redmond wierzy, że zwycięstwo jej się zwyczajnie należało.

Zdaniem szefa Microsoftu kontrakt zapewniły firmie możliwości wynikające z pozycji lidera na rynku chmury hybrydowej. Jesteśmy dziś jedynymi, którzy posiadają możliwość rozprowadzania mocy obliczeniowej, dyskutowania o danych i spójności zarządzania, bezpieczeństwa i danych — mówił Satya Nadella na konferencji prasowej w Nowym Jorku. Zaznaczył też, że dzisiejsze możliwości platformy hybrydowej w Azure są efektem trwających od dekady wysiłków. Według niego nie można budować chmury z jedną architekturą i później decydować się na dodanie możliwości hybrydowych, aby zapewnić spójność warstwie krańcowej.

Organizacje mogą mieć wiele aplikacji działających na różnym sprzęcie w centrach danych on-premise, wielu chmurach i na urządzeniach krawędziowych. Azure w przeciwieństwie do AWS w dość unikalny sposób oferuje firmom elastyczność działania w dowolnym punkcie środowiska hybrydowego, a także pozwala im działać bezpiecznie i płynnie. Odnosząc się do oskarżeń Amazona, Microsoft wystosował oświadczenie:

Wierzymy, że fakty pokażą, że [w Departamencie Obrony] przeprowadzili szczegółowy, dogłębny i uczciwy proces, rozstrzygając, że potrzeby żołnierza będą najlepiej zaspokojone przez Microsoft.

Nikt nawet nie zbliżył się do tego, co Microsoft oferuje w zakresie chmury hybrydowej. Tak przynajmniej uważa sam Microsoft i spór związany z kontraktem jest jeszcze jedną okazją, by o tym mówić. Z szacunków Microsoftu wynika, że ponad 95% firm z listy Fortune 500 korzysta z Azure, a zdaniem White głównym tego powodem są właśnie możliwości hybrydowe. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wcześniejszym tekście: Chmura hybrydowa to nie faza przejściowa. Microsoft zrozumiał to jako pierwszy.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.