Jump to content
Sign in to follow this  
BOT 1shot2kill.pl

Artykuł Wiemy już, co z dalszym wsparciem dla Chrome i Edge w Windows 7

Recommended Posts

Admin

lead_140120201246_52198.jpg

W przeciwieństwie do klasycznego Edge, który początkowo był dostępny tylko w Windows 10, a dopiero później na Androida i iOS, nowy Edge zrywa z tą łatką niepotrzebnej ekskluzywności. Przeglądarka stała się prawdziwie międzyplatformowa i trafiła też m.in. na Windows 7. Jej premiera zbiega się w czasie z zakończeniem wsparcia systemu. Nie znaczy to jednak, że i ona utraci wsparcie... A przynajmniej nie od razu.

Jeśli mowa o nowym Edge, to nie sposób nie wspomnieć o Chrome, z którym łączy go wspólny silnik. Przed paroma dniami Google wydało komunikat związany ze zbliżającym się końcem wsparcia Windows 7. Okazuje się, że Chrome będzie dalej wspierany:

Będziemy nadal w pełni wspierać Chrome na Windows 7 przez minimum 18 miesięcy od daty końca wsparcia [End of Life] Microsoftu, przynajmniej do 15 lipca 2021 roku. Jeśli nie zaczęliście jeszcze przesiadki na Windows 10 lub wasza organizacja jest w trakcie migracji, wciąż możecie czerpać korzyści z korporacyjnych możliwości Chrome.
— Google

Tym tropem postanowił pójść też Microsoft, który wczoraj potwierdził, że Edge na Windows 7 będzie wspierany przynajmniej do 15 lipca 2021 roku. "Przynajmniej" u Microsoftu znaczy zwykle, że wsparcie będzie najpewniej wydłużane. Usługa przedłużonego wsparcia dla Siódemki pozwoli firmom kupić sobie dodatkowe 3 lata aktualizacji zabezpieczeń i możliwe, że przez tyle czasu wspierany będzie również Edge.

Wspomnianą datę traktować należy jednak orientacyjnie. Microsoft wycofał się z konkretnych ram czasowych i zmienił swoje oświadczenie, podając, że będzie wspierał Edge na Windows 7, ale bez wspominania o tym, jak długo.

Przeczytaj cały wpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.