Jump to content

Microsoft złata dziś krytyczną dziurę w systemie, ale nie w Windows 7


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_140120200950_967176.jpg

Od dziś Windows 7 przestaje otrzymywać aktualizacje, w tym również te dotyczące bezpieczeństwa. Z tego też względu Siódemka przestaje być uznawana za bezpieczny system i ostrzegają przed tym nawet brytyjskie służby specjalne. Dziś jest również zwyczajowy Patch Tuesday, w ramach którego Microsoft udostępnia aktualizacje zbiorcze dla swoich systemów. Nieoficjalne źródła podają, że właśnie dziś ma zostać załatana jedna z krytycznych luk w komponentach kryptograficznych Windows, które mogą być wykorzystane w potencjalnych atakach. Niestety wygląda na to, że ta łatka nie trafi do Windows 7!

Wspomniane źródła sugerują również, że łatka ta została już udostępniona dla kluczowych i najważniejszych klientów Microsoftu, do których należy między innymi amerykańskie Siły Zbrojne. Klienci mieli zostać również poproszeni o dyskrecje w tej kwestii i utrzymanie informacji o tej łatce w tajemnicy do dziś, czyli do 14 stycznia. Microsoft zaprzeczył tym doniesieniom.

Czy jest to niepotrzebna panika? Cóż, moim zdaniem korzystanie z Windows 7 porównałbym od teraz do jeżdżenia bez pasów. Wcale nie musimy ich zapinać, by uruchomić auto, które poinformuje nas, że powinniśmy je jednak zapiąć. Poza tym auto jest w stu procentach sprawne, choć poziom naszego bezpieczeństwa drastycznie się obniża. Oczywiście używanie Windowsa 7 nie będzie od teraz wykroczeniem. Tak, jak jeżdżenie bez pasów.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.