Jump to content

Microsoft pomaga w wyborze nowego PC. Wystarczy zaznaczyć kilka odpowiedzi


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_130120202004_126466.jpg

Jak już wcześniej pisaliśmy, Microsoft znalazł remedium na kończące się jutro wsparcie dla Windows 7. Jest nim zakup nowego komputera z Windows 10. Oczywiście rekomendację tę traktujemy z lekkim przymrużeniem oka, choć z drugiej strony nikogo nie namawiamy do pozostawania na siłę przy kilkunastoletnim, sypiącym się rzęchu. Wymiana laptopa czy stacjonarki co kilka lat to często nie tylko norma, ale i konieczność. Teraz dodatkowo jest ku temu dobry powód.

Z badań przeprowadzonych niedawno przez Microsoft wynika, że ponad połowa polskich użytkowników Siódemki rozważa zakup nowego komputera w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Wśród nich dominują urządzenia starsze niż 5 lat. W perspektywie komputerowej to już wiek co najmniej dojrzały, by nie powiedzieć, że podeszły. Z naszego wcześniejszego tekstu dowiecie się, co konkretnie wkurza Polaków w ich laptopach. Teraz skupmy się na tym, jak temu zaradzić. Nowego peceta nie warto kupować na ślepo, kierując się tylko ceną, wyglądem albo reklamą.

Aby ustalić, jaki komputer będzie dla nas najlepszy, możemy skorzystać z aplikacji Microsoftu, którą otworzymy w przeglądarce. Jest to prosty quiz, w którym zaznaczamy jedną lub kilka odpowiedzi na takie pytania, jak:

  1. Do czego głównie używasz komputera: codzienny użytek domowy, do szkoły, do pracy, do grania.
  2. Co ma robić twój komputer: uruchamiać wiele programów, profesjonalnie edytować zdjęcia i wideo, grać w gry, obsługiwać pióro cyfrowe, posiadać łączność LTE, bezpiecznie logować się z Windows Hello, posiadać ekran dotykowy, zapewniać przynajmniej 10 godzin pracy na baterii, streamować wideo i obsługiwać proste zadania w Internecie.
  3. W jaki sposób chcesz podłączać rzeczy do komputera: USB, USB-C, HDMI, Thunderbolt 3.0.
  4. Szukasz dużego czy małego ekranu: do 12", 12-14", 15-17", ponad 23".
  5. Czy jakaś marka przychodzi Ci na myśl: Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, LG, Microsoft Surface, Samsung, MSI, brak preferencji.
  6. Co liczy się najbardziej: funkcjonalność i wydajność, podłączanie rzeczy, rozmiar ekranu, marka.

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi aplikacja znajdzie dla nas najlepiej zmatchowane urządzenie z zaznaczonymi cechami, na których nam zależy. Poniżej zobaczymy też inne propozycje spełniające nasze wymagania. Pod każdą znajdziemy też cenę i odnośnik do Microsoft Store, gdzie dany laptop możemy od razu zakupić. Niestety, aplikacja działa tylko w języku angielskim i zawiera odnośniki do amerykańskiego Sklepu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by posiłkować się tymi rekomendacjami przy wyborze komputera kupowanego w Polsce. Aplikację znajdziecie na stronie Microsoftu: Find Your PC.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.