Jump to content

Nowa aplikacja Microsoftu rozwiąże problemy z wyszukiwarką w Windows 10


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_130120201415_834688.jpg

Wyszukiwanie w Windows z czasem objęło Cortanę, Office 365 i wyniki z Sieci, co ma swoje dobre strony, ale zdaniem niektórych zbytnio zaśmieciło i obciążyło wyszukiwarkę. Jednym z rozwiązań jest rozszerzone indeksowanie, które pozwala znacznie przyspieszyć wyszukiwanie w określonych lokalizacjach. Jeśli to nie wystarcza i nadal nie możecie szybko i łatwo odnaleźć plików, z pomocą przychodzi nowe narzędzie Microsoftu.

Narzędzie nosi nazwę Indexer Diagnostics i jak wskazuje nazwa, pomaga zdiagnozować problemy z indeksowaniem. Po instalacji aplikacja wyświetli na ekranie startowym adekwatne informacje pozwalające rozpocząć rozwiązywanie problemów. Zobaczymy takie informacje, jak liczba zindeksowanych i oczekujących elementów, statystyki użytkowania (ostatnia godzina, dzień i tydzień) czy status indeksatora i jego wersja. Na pasku bocznym znajdziemy polecenia dedykowane konkretnym problemom: Wyszukiwanie nie działa, Czy mój plik jest zindeksowany?, Co jest indeksowane? itd.

Indexer Diagnostics

W przypadku opcji Wyszukiwanie nie działa mamy możliwość restartu lub resetu usługi wyszukiwania, a także zgłoszenia błędu w Centrum opinii. W sekcji Czy mój plik jest zindeksowany? możemy nawigować do pliku i zweryfikować, czy jest on indeksowany. Zakładka Co jest indeksowane? zawiera z kolei listę włączonych i wyłączonych z indeksowania ścieżek katalogów. Sekcja Wydajność pozwala m.in. wyłączyć śledzenie zasobów, jeżeli indeksator wyszukiwania używa zbyt wielu zasobów. Ostatnia z zakładek — Search roots — zawiera listę lokalizacji, w których indeksator rozpoczyna swoją pracę.

Aplikacja dostępna jest niestety tylko w wersji angielskiej, ale do jej obsługi wystarczy podstawowa znajomość tego języka. Może ona okazać się przydatna użytkownikom doświadczającym różnego typu problemów z wyszukiwarką. Indexer Diagnostics można już pobrać z Microsoft Store.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.