Jump to content

Xbox Series X bez tytułów na wyłączność? Rozumiem i popieram tę decyzję


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_130120200756_114827.jpg

Xbox Series X to wielka szansa Microsoftu na ostatecznie rozbicie przewagi Sony na polu konsol. Wygląda na to, że Microsoft podjął bardzo zaskakującą dla niektórych decyzję, z której wynika, że przez rok od premiery nowej konsoli nie pojawi się na niej żaden tytuł na wyłączność. Dlaczego? Powód jest te sam jak wcześniej. Choć nie każdy jest tego świadomy, to Microsoft posiada tak właściwie dwie platformy gier - Xboksa oraz system Windows 10. Dlatego też gry, które pojawiają się na konsole, Microsoft kieruje też na PC, na przykład w ramach usług Xbox Play Anywhere. Kupując grę na konsoli, otrzymujemy ją również na PC.

Matt Booty, szef Microsoft Studios potwierdził, że gry, które na początku trafią na Xbox Series X, pojawią się również na Xbox One oraz PC. Ja taką taktykę rozumiem, bo gigant nie ma zamiaru zmuszać graczy do zmiany konsoli i potwierdzał to już wielokrotnie w kontekście nowej generacji. Dla Microsoftu najważniejsze nie jest to, na której konsoli gracze będą grać, ale że po prostu będą grać.

Jest to myślenie obejmujące o wiele szerszą perspektywą i dla mnie jest to zrozumiałe. Co jeszcze ciekawsze pojawiły się plotki sugerujące, że konsola ma otrzymać tryb Windows, teoretycznie umożliwiający graczom dostęp do Steama i Epic Games Store. Czy w praktyce właśnie tak to będzie działać? Trudno powiedzieć, ale żarty, że Xbox Series X to zasadniczo mini-PC, nabierają coraz więcej sensu.

Choć Xbox One X jest najmocniejszą konsolą na rynku, to sprzęt Japończyków nadal ma w ręku jeden wyjątkowo mocny oręż - gry na wyłączność najwyższej jakości. Prawda jest taka, że do tej pory dla wielu graczy sama konsola PlayStation była tylko dodatkiem. Kupowali ją po to, by zagrać w takie gry jak Uncharted czy Last of Us, bo na żadnym innym sprzęcie nie jest to możliwe.

To do tej pory była bardzo skuteczna taktyka Japończyków, a Microsoft prężył się i walczył, by przyciągnąć do siebie nowych graczy, oferując moc, nowe funkcje i wiele innych rzeczy, niestety bez oczekiwanego skutku. Czasy się jednak zmieniają, a Microsoft zauważył obecne trendy i stawia przede wszystkim na dostępność do gamingu. Moim zdaniem ta nieco przestarzała już taktyka Sony nie wystarczy na bardzo długo.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.